Vind je dat goed of niet goed? "Het is een keus. Als men een bepaalde speler graag in het eerste elftal ziet komen, gaan ze voor hem zoeken. Dat gebeurt in bepaalde gevallen wel." Waarom ben je niet van de A1 gelijk bij de zaterdag gaan voetballen? "Het is mij toen wel gevraagd maar ik had geen interesse omdat ik dacht nog wel bij een goeie club terecht te komen om er wat meer uit te halen. Maar dat viel erg tegen. Daar moet je dubbel zo hard werken en dat is pas echt zwaar." Zou je nu voor de zaterdag gekozen hebben? "Dat zou afhangen naar welke club ik zou kunnen gaan. Als het een Eredivisieclub zou zijn waar ik in het C elftal zou kunnen komen, dan zou ik daarvoor kiezen. Ik zou toch altijd het professionele voetbal boven het hoogste niveau van het amateurvoetbal kiezen." Denk je dat andere jongens daar ook zo over denken? "Ik denk het wel. Ik denk dat alle jongens die in de jeugd bij Ajax spelen profvoetballer willen worden en niet eerst op amateurniveau willen gaan spelen" En dat je bij Ajax blijft, is dat geen voordeel? "Nou, ik vind van niet. Ja, via de zaterdag het betaalde voetbal halen, dat kan je ergens anders ook. Natuurlijk, Ajax wordt goed bekeken, er zijn altijd veel journalisten, maar als je bij een andere club goed speelt val je ook op. Ik begrijp wel dat Ajax die zaterdag voor een aantal jongens als een soort overbruggingsjaar ziet waarin ze alsnog voldoende kunnen rijpen voor het tweede elftal. Een verlengstuk van de opleiding. Ik ben echter bang dat je in de toekomst toch altijd problemen houdt want je krijgt altijd doorstroming van hele jonge spelers die het niveau fysiek niet aankunnen, waardoor Ajax het op dit niveau niet kan volhouden. Dan moeten er echt wel een paar oudere spelers bij komen." Wat komt het elftal nu hoofdzakelijk tekort "Van alles. Techniek hebben we genoeg maar we worden overdonderd op snelheid, op kracht, terwijl taktisch heus niet zo slecht gespeeld wordt door onze tegenstanders. Ze spelen wel vaak met lange ballen maar er zitten toch ook wel bepaalde patronen in hun spel. En ik denk dat we ons daar allemaal een beetje op hebben verkeken. We ontmoeten iedere week hele sterke tegenstanders waarvan een aantal makkelijk mee zouden kunnen doen in de Eerste Divisie van het betaalde voetbal." Hoe vind je het nu bij Ajax als amateur? "Tja, eh...ik heb er geen problemen mee. Ik speel voor m'n plezier, gewoon als amateur, ik heb alles van me afgezet. Het niveau is prima en we hebben nog een hoop te winnen." Denk je in die Eerste Klasse te blijven? "Ik hoop het. Dat is het enige wat ik doe. Het wordt heel moeilijk. We hangen nog een beetje als los zand aan elkaar. We zijn nog eigenlijk bezig een team te maken dat elkaar kan vinden. Hoewel, de krachten liggen heel dicht bij elkaar. We hebben bijvoorbeeld tegen Katwijk gespeeld. Daar verloren we met 4-1 maar we hadden net zo goed kunnen winnen. Want tegen de bovenste clubs spelen we meestal goed. We kwamen daar met 2-1 achter en wij schieten op de paal. Als die er in gaat wordt het 2-2 en dat moet je nog maar zien wat Katwijk doet. Misschien storten ze dan wel in. Vervolgens nemen ze de bal over en scoren 3-1. En zo zijn er meer wedstrijden geweest met onnodig verlies. En als je dan een aantal wedstrijden verliest lukt het ook niet meer tegen clubs waar je echt niet van mag verliezen. Dan spelen we heel slecht. Dat merk ik ook aan mijzelf. Je wilt wel maar je gelooft er niet meer in en dan maak je net dat stappie te laat." AIAV MAT. A7IMF APDII 1QQ A

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 42