Het zaterdaggevoel van Tonnie Fens "We hebben nog een hoop te winnen" Zaterdagamateurs door Tijn Middendorp Na de "gevoelens" van aanvoerder Renato Dijksterhuis, eigen kweek Alex Kroes en elftalleider Cees Boot, komt in deze editie van Ajax Magazine de "nummer 3" van het zaterdag 1 elftal aan bod. Tonnie Fens is 23 jaar en in het dagelijks leven werkzaam bij het aannemersbedrijf van zijn vader, Ton Fens, ex betaald voetballer en ex-Ajacied. Gestart bij IW uit Landsmeer kwam hij op dertienjarige leeftijd uit voor het Noordhollands elftal en werd door Tonnie Bruins Slot "ontdekt" in een wedstrijd tegen het Amsterdam jeugdelftal. Begonnen in de C junioren, doorliep Tonnie de hele jeugdopleiding tot en met de A1. Een overgang naar Ajax 2 zat er echter niet in en hij besloot zijn geluk te beproeven bij AZ in Alkmaar. Door pech en blessures werd dat helaas een mislukking. Toen Dick de Groot hem vroeg om bij de zaterdagamateurs van Ajax te komen spelen, zei hij "ja". Hoe ervoer je het moment dat je bij Ajax weg moest? "Oh, maar dat ging heel correct in een eerlijk gesprek. Erg teleurgesteld was ik eigenlijk niet. Ik ben nooit echt helemaal blind geweest van Ajax. Ik dacht altijd: als het komt dan komt het en komt het niet dat lukt het mij wel ergens anders. Maar dat mislukte ook en daar was ik eigenlijk meer teleurgesteld over. Want toen ik bij AZ weg moest, was het van: ja, wat gaan we nu doen? Nu wordt het toch wel amateurniveau. En dat werd het ook." Wat was het verschil tussen AZ en Ajax? "Nou, ik moet zeggen, bij AZ trainde Jan Fransz het C elftal en dat deed hij heel AJAX MAGAZINE APRIL1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 40