Foto: Louis van de Vuurst Iedere club kan er namelijk voor zorgen, dat bezoekers van dezelfde club bij elkaar in het stadion zitten. Dat is voor hen gezellig en in het kader van overzicht te prefereren. Zo kunnen we bij de wedstrijd Ajax-Feyenoord niet alleen precies inregelen waar supporters van beide clubs zitten, maar ook waar een Clubcardhouder van Volendam zijn plaatsje vindt. Vanaf 1 juli 1994 dient een ieder die een kaartje voor een wedstrijd van Ajax wil kopen in het bezit te zijn van een Clubcard. Iemand die nog geen Clubcard heeft, maar toch plotseling besluit om naar Ajax te gaan kijken, kan zo'n Clubcard op de wedstrijddag zelfbij de stadionkassa aanschaffen. De Clubcard gaat tien gulden per twee jaar kosten en dat is voorwaar niet veel wanneer men het gemak en bijvoorbeeld de reiskosten naar Amsterdam in ogenschouw neemt. Wij zullen er voor zorgdragen, dat U tijdig alle benodigde informatie die met de uitvoering van de Clubcard verband houdt, toegestuurd krijgt. Compliment Een groot compliment gaat uit naar het bestuur van onze Supportersvereniging en wel in het bijzonder voor de uitgave van het nieuwe clubblad Ajax Life. Een prachtig, lezenswaardig blad; Ajax waardig! Tja, en wat te denken van het feit dat we inmiddels de grootste supportersvereniging van Nederland hebben? Ik noem maar geen getallen meer, want die zijn op het moment dat U dit leest toch al weer achterhaald. Nieuwe ideeën Het nieuwe stadion krijgt een dak, dat zich tot aan de rand van het speelveld uitstrekt. Dat is prettig omdat iedereen gegarandeerd droog zit, maar het geeft tegelijkertijd problemen waar het vuurwerk betreft. Zoals U weet is zowel het bij zich hebben als het afsteken van vuurwerk in ons stadion nu reeds verboden. Velen storen zich daar helaas niet aan en steken vooral bij Europa Cupwedstrijden toch vuurwerk en bengaalse fakkels af, hetgeen Ajax telkens zeer veel geld kost. In het nieuwe stadion zal de rook echter onder het dak en boven het veld blijven hangen waardoor de kans groot is, dat de scheidsrechter de wedstrijd niet door laat gaan. U begrijpt dat dit uitsluitingen van Europees- en competitievoetbal tengevolge kan hebben, om nog maar niet te spreken van hogere boetes dan die we nu al krijgen. Vandaar dat wij naar andere middelen zoeken om toch een bepaald sfeertje in het stadion te kunnen creëren. Mocht iemand van U een leuk idee hebben, dan zie ik uw suggestie graag tegemoet, want één ding staat vast: vuurwerk is sfeervol maar gevaarlijk en dus verboden. Velen kunnen zich in dit verband nog wel herinneren wat er in Turijn is gebeurd. In het nieuwe stadion brengt het Ajax echter nog erger in de problemen en dat zal bij niemand de bedoeling zijn. Nee toch?! Michael van Praag voorzitter TC

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 27