Louis van Gaal: "Ajax is een hogere ber< Interview door Raymond Bouwman foto's Louis van de Vuurst Het verbaasde velen dat er voor een periode van twee jaar was gekozen. De verwachting was dat het contract slechts met één jaar zou worden verlengd. Maar het bleek de wens van Van Gaal te zijn om tot 30 juni '96 als directeur betaald voetbal aan te blijven. Precies op het moment dat Ajax gaat verhuizen van De Meer naar het nieuwe stadion. "Ach ja, ik ben in de Watergraafsmeer geboren, dus dat lijkt me ook een mooi moment om ermee op te houden bij Ajax. Nee hoor, dat is gewoon toeval. In theorie is het ook niet uitgesloten dat ik nog langer blijf, maar voor zover ik er nu over kon oordelen leek me dit een mooie termijn. Ik wilde die twee jaar allereerst omdat ik daarmee verzekerd was van de mogelijkheid om nog twee jaar op het hoogste niveau te kunnen trainen. En de tweede reden is dat mijn dochters in die leeftijd zijn dat ze hun school beter hier afkunnen maken dan in een buitenland. Iedereen zal begrijpen dat Ik dat zeer belangrijk vind." Het hoogste niveau De eerste motivatie lijkt een beetje gezocht. Alleen al in de weken direct voorafgaande aan de contractverlenging circuleerden nog allerlei namen. Dat deed vermoeden dat er over twee jaar ook nog wel een club zal zijn in de Europese top die hem als trainer zal begeren. "Ik zal best ergens als trainer aan de slag kunnen. Maar ik wil op het allerhoogste niveau werken. Bij Ajax heb ik dat de afgelopen jaren steeds kunnen doen - we zijn ieder jaar tot de kwartfinale doorgedrongen van de Europese beker - er zijn namelijk niet zo heel veel clubs in Europa waarbij je bij voorbaat de bijna- zekerheid hebt dat je Europees speelt. Ga al die topclubs maar na. Het ene jaar gaat alles fantastisch, het andere jaar eindigen AJAX MAGAZINE APRIL 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 16