stond in de rust al op het scorebord. Clarence Seedorf, Jari Litmanen en Edgar Davids zorgden voor die produktie op het hard bevroren veld. De streng regerende Koning Winter kon echter Louis van Gaal er echter niet van weerhouden om de jonge Nigeriaan Nwankwo Kanu voor het eerst op te laten draven. Kanu nam in de laatste 18 minuten de plaats in van de licht aangeslagen Jari Litmanen. De periode was genoeg om te kunnen zien dat er een smaakmaker schuilt in de pas zeventienjarige aanvallende middenvelder. Op een ijskoud Kasteel van Spangen was Sparta de volgende tegenstander van Ajax in de competitie. Door de felle oostenwind en het wat hobbelige terrein waren de omstandigheden slecht en datzelfde kon van het spel gezegd worden. Ajax, dat voor het eerst met Peter van Vossen in de beginopstelling speelde en waar Dan Op 21 februari werden Jari Litmanen en Clarence Seedorf door hun collega-voetballers gekozen tot de Beste Voetballer van 1993 en de Belofte van 1993. Omdat Jari ziek te bed lag, was Clarence de enige van beide Ajacieden die de prijs persoonlijk in ontvangst kon nemen uit handen van ceremoniemeester Ron Brandsteder en John Metgod. Het gebeurde allemaal tijdens het tiende VVCS-gala in Rosmalen. AJAX MAGAZINE APRIL 1994 opmaken voor de andere halve finale. De finale is vastgesteld op donderdag 12 mei in de Kuip in Rotterdam. Met grote instemming werd na de wedstrijd tegen Helmond Sport het bericht ontvangen dat Ajax met Louis van Gaal en Gerard van der Lem overeenstemming had bereikt voor de verlenging van hun contract voor een periode van twee jaar, tot 1 juli 1996. Iedereen is daar erg tevreden over, de eerste betrokkenen niet in het minst. Er valt voor Ajax in de komende jaren nog veel te winnen en die uitdaging gaat men graag aan. In een exclusief interview met Louis van Gaal, elders in dit Ajax Magazine, wordt dieper op de contractverlenging van de Ajax- trainer ingegaan. Een dag later werden bij de door de WCS georganiseerde verkiezing van de Voetballer van het Jaar (waarbij de winnaars gekozen worden door de profvoetballers zelf) twee Ajacieden geëerd. Clarence Seedorf en Jari Litmanen werden respectievelijk gekozen tot Belofte van het Jaar 1993 en Voetballer van het Jaar 1993. Een eervolle onderscheiding voor Clarence en Jari die ook een stimulans moet zijn om het nog beter te doen. In de kwartfinale van het KNVB-Bekertoernooi versloeg Ajax Helmond Sport met 7-1. Bij die monsterscore was er persoonlijk succes weggelegd voor twee invallers: Zowel Dan Petersen als Peter van Vossen wisten het net te vinden. Petersen als rechtsbuiten startte, kon geen greep krijgen op het spel. Toch nam Ajax beide punten mee naar Amsterdam; Frank de Boer was in de tweede helft de maker van het doelpunt dat Ajax de zo belangrijke volle winst gaf. De lichte kritiek die na de nederlaag tegen PSV langzaamaan de kop op stak kon in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht niet helemaal worden uitgewist. De 3-0 uitslag

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 12