noemen. Inmiddels zal het aantal niet ver afliggen van de twintigduizend leden! En aan ideeën en nieuwe aktiviteiten geen gebrek. Zoals de uitgave van het eerste eigen magazine onder de naam Ajax Life. Topper gevolgd door flop Na de mogelijk wat voorbarige afgelasting van het veld van Sparta die onverwacht een vrije zondag opleverde, werd een periode van grote voetbaldrukte ingeluid. Die ving aan met de thuiswedstrijd tegen Vitesse. De Arnhemmers waren de trotse bezetters van de derde plaats in de rangschikking en dus mocht er van een topper gesproken worden. En het werd een prachtige wedstrijd, waarbij Ajax eindelijk een tegenstander trof die niet schroomde de aanval te kiezen. Bij tijd en wijle speelde Vitesse ook met veel mensen achter de bal, met als gevolg gevaarlijke counters. Hoewel Edwin van der Sar zelden daadwerkelijk in aktie diende te komen, incasseerde de Ajax-goalie wel het eerste doelpunt van de middag. Na wat nonchalant spel achterin wist Loeffen raak te schieten. Ajax pakte de zaken nog wat serieuzer aan. Een prima aanspeelbal van Mare Overmars liet Jari Litmanen lekker doorrollen om met één beweging en een prima schot rechts in de hoek de stand weer gelijk te trekken (1-1). Naar mate de wedstrijd vorderde kwam Vitesse steeds minder in het spel voor en was het Stefan Pettersson, ingevallen voor Ronald de Boer, die uit een hoekschop hard in schoot. Vitesse-keeper Van der Gouw kon de bal in eerste instantie pareren maar was kansloos tegen Pettersson's tweede poging. De 2-1 voorsprong kwam niet meer in gevaar en voor het toetje zorgde Jari Litmanen die Theo Bos de bal ontfutselde en met een prachtige lob over de uitgelopen doelman zijn 21ste competitiedoelpunt maakte. Met Tarik Oulida voor de geschorste John van den Brom en Stefan Pettersson in de basis voor Clarence Seedorf ging Ajax richting Waalwijk voor de inhaalwedstrijd tegen RKC. Nu zijn er maar weinigen helemaal gerust op het resultaat van zo'n wedstrijd want het ligt Ajax niet zo best. De entourage werkt al niet mee, het veld is maar matig en juist tegen Ajax kan zo'n ploeg altijd gek voor de dag komen. Een week eerder haalde het zelfs een punt weg uit De Kuip. En is het niet zo, dat het behalen van een kampioenschap juist wordt bepaald door dit soort wedstrijden te winnen en niet alleen tegen PSV en Feyenoord goed te presteren? De broodnodige concentratie was voldoende aanwezig om RKC vrij simpel op de knieën te krijgen. Frank Rijkaard, Tarik Oulida (die een prima wedstrijd speelde), en Mare Overmars bepaalden de eindstand op 0-3. Met acht punten voorsprong en een wedstrijd minder gespeeld ging Ajax op 6 februari naar Eindhoven om tegen PSV, volgens Hans van Breukelen, normaal gesproken met twee vingers in de neus" de punten te pakken. Maar dat iedere wedstrijd op zichzelf staat en voetbal onvoorspelbaar blijft, bewees deze wedstrijd weer eens. Want wat "normaal" had moeten gebeuren kreeg op z'n minst een verrassende wending. We moeten ver in de historie teruggaan om te zien wanneer Ajax eerder zo snel op flinke achterstand kwam. Bijna 20 jaar geleden, op 20 september 1975, moet iets dergelijks tegen PSV zich ook hebben afgespeeld. Toen werd het 6-2, nu "maar" 4-1 in een bizarre ontmoeting. Veel, zo niet alles, ging mis in deze wedstrijd en kon de Ajax-aanhang met eigen ogen aanschouwen hoe ver een elftal plotseling kan wegzakken. Niemand zag kans op dat moment daar iets aan te kunnen doen. Ajax bleef de aanval kiezen, waardoor PSV haar sterkste wapen, de counter, volledig kon hanteren. De tomeloze inzet Na Ajax - Helmond Sport werd officieel bekend gemaakt dat Louis van Gaal en Gerard van der Lem hun overeenkomst met Ajax voor de duur van twee jaar zouden verlengen. Het nieuws werd met algemene instemming ontvangen. van de Eindhovenaren, en de persoonlijke fouten bij Ajax, maakten de fikse nederlaag na afloop bijna logisch. In de laatste minuut redde Mare Overmars de gehavende Ajax-eer. Ondanks de nederlaag is een compliment aan de Ajax- supporters op zijn plaats. De Amsterdamse aanhang bleef haar favorieten tot aan de aftocht ondersteunen. Contractverlenging Van Gaal Op weg naar de volgende ontmoeting, Ajax - Helmond Sport in de kwartfinale van het KNVB Bekertoernooi, bleef PSV - Ajax het gesprek van de dag. Met Tarik Oulida op de plaats van John van den Brom, was het voor onze spelers een goede gelegenheid om "de griep" uit het lijf te spelen en orde op zaken te stellen. Door Edgar Davids (terug na lang een langdurige blessure), Danny Blind, Frank de Boer, Dan Petersen, Jari Litmanen (2x) en de eerste goal van Peter van Vossen lukte het Ajax in ieder geval een flinke score op het bord te brengen (7-1). Daarmee bereikte het de halve finale die als tegenstander het Nijmeegse NEC opleverde, een wedstrijd die op 20 maart werd gespeeld maar waarvan wij in deze Kroniek helaas nog geen mededeling kunnen doen. Omdat NAC kans zag PSV uit de beker te wippen en Feyenoord de strijd tegen RKC winnend afsloot konden Breda en Rotterdam zich AJAX M A f> A 7 I N F APRIL 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 11