groeien en boekte een ruime 4-1 winst. Jari Litmanen, Clarence Seedorf, Mare Overmars en Ronald de Boer scoorden in een overigens matige wedstrijd. Het bracht Ajax aan de top van de ranglijst en dat moet voor Louis van Gaal en z'n mannen een lekker moment geweest zijn. "Eindelijk op de plek waar Ajax thuis hoort", om met onze trainer te praten. Inmiddels heeft Johnny Hansen onze club verlaten om helemaal opnieuw te beginnen in Denemarken bij zijn vroegere club Odense BK. De pechvogel, die als twaalfvoudig Deens international tegelijk met Dan Petersen onze club kwam versterken, werd louter achtervolgd door blessures en is nauwelijks aan voetballen toegekomen. Eerst de ongelukkige botsing december mocht hij nog een kwartiertje opdraven om van het publiek afscheid te nemen. Champions League Ook de UEFA liet van zich spreken. Men wil ingrijpende veranderingen aanbrengen in de Europese toernooien voor landskampioenen en UEFA beker. De Champions League bijvoorbeeld zal in het seizoen 1994/95 in de maand september van start gaan met vier poules van ieder vier clubs. Via een plaatsingslijst van alle landskampioenen zullen de eerste acht clubs zich rechtstreeks voor de Champions League plaatsen en het is interessant om te weten dat Ajax, op grond van zijn prestaties in de afgelopen vijfjaar, als enige Nederlandse club bij die eerste acht clubs Per 1 januari 1994 komt Johnny Hansen uit voor zijn oude club Odense BK. De bij Ajax onfortuinlijke Deen werd ook door de Ajax- spelersgroep op passende wijze uitgeluid. met Frank de Boer in de uitwedstrijd tegen Vitesse, en daarna een slopende knieblessure hield hem van de velden. Het mag een medisch wonder genoemd worden dat hij toch weer zover is hersteld dat hij weer aan voetballen toekomt. Het is hem meer dan gegund na die lange tijd van herstel. Uiteraard hopen we dat het hem in Denemarken voor de wind gaat. In de bekerwedstrijd tegen FC Twente op 15 hoort. Dan moet wel eerst "even" de landstitel behaald worden maar daarmee is Ajax al halverwege want in het weekeinde van 11/12 december kon onze club de herfsttitel noteren omdat Feyenoord het eerste verlies moest incasseren tegen Roda JC en Ajax de koppositie alleen nog maar kon verstevigen door thuis van Willem II te winnen. Dat ging minder eenvoudig dan iedereen dacht en bij rust keek Ajax zelfs tegen een 1-0 achterstand aan, nadat enkele prima kansen niet werden bent en Ajax een regelrechte strafschop werd onthouden. Er was zelfs de hulp van Willem II voor nodig om op gelijke hoogte te komen (eigen doelpunt van Hans van Arum) maar de treffer van Jari Litmanen en een prima actie van Ronald de Boer loodsten Ajax in veilige haven en bracht de club op de helft van het seizoen afgetekend aan de kop van de vaderlandse competitie. Met twee punten voorsprong op Feyenoord, een veel beter doelsaldo en Jari Litmanen als topscorer kon Ajax de competitie in 1993 nauwelijks beter afsluiten. KNVB beker Na de bizarre ontmoeting tegen Heerenveen in de derde ronde van het KNVB Bekertoernooi, moest Ajax het in de vierde ronde opnemen tegen FC Twente onder omstandigheden die ons deed denken aan de ontmoeting van het vorig seizoen in het Olympisch Stadion. Regen, wind en kou deden het publiek toen verkleumen nog voordat er een bal gespeeld was. Nu stonden of zaten de meeste mensen tenminste nog droog omdat de wedstrijd in De Meer werd gespeeld maar ideaal was het niet. Nu is het voor Ajax tegen FC Twente altijd slecht kersen eten. Drie competitie nederlagen in de laatste twee seizoenen werden slechts onderbroken door een bekerwinst na verlenging in het vorig seizoen. Het leuke van bekervoetbal is natuurlijk dat er altijd een winnaar moet komen en dus ging FC Twente vrolijk van start maar kon toch niet voorkomen dat Ronald de Boer uit een prima actie van Jari Litmanen 1-0 kon intikken. De Fin bleef in de rust achter in de kleedkamer met een lichte kuitblessure maar zijn vervanger, Stefan Pettersson, nam de scoringsdrift van Jari over met twee schitterende goals op rij, waarmee hij tegelijk "man of the match" werd. Danny Blind bepaalde de eindstand op 4-0 door een penalty te benutten en zo stapte Ajax de kwartfinales (te spelen op 9 februari) binnen. WK '94 Op 19 december zouden in Las Vegas eindelijk een aantal zaken duidelijk worden met betrekking tot de wereldkampioenschappen voetbal 1994 in

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 9