Sinterklaas, hem niet wie kent Clubnieuws Foto's: Louis van de Vuurst Ajax is rijk aan tradities en één daarvan is het jaarlijkse Sint Nicolaasfeest voor de jeugd. Zaterdag 4 december j.l verzamelden zich zestig D en E junioren 's-morgens in alle vroegte voor een lange dag vol activiteiten. Plaats van handeling: het wethouder Duran Sportcentrum in Diemen. Om negen uur, bij de start van het zaalvoetbaltournooi, was er al de eerste verrassing voor de Ajax-jeugd, want de aftrap werd verricht door niemand minder dan Ajax-aanvoerder Danny Blind. Er werd met veel inzet gespeeld en rond elf uur bleken de teams van Frits Andriese, Edwin Kortlevers, Jany van der Veen en Wim Stuut zich geplaatst te hebben voor de kruisfinales. Via een 1-0 overwinning op het team van Edwin Kortlevers plaatste de Andrieseboys zich als eerste voor de finale en vervolgens versloeg het team van Jany van der Veen de Stuutboys met 4-1. De finale werd tenslotte nipt gewonnen door de ploeg van Frits Andriese. Voor alle spelers was er vervolgens een fraai prijzenpakket beschikbaar, waarvoor dank aan de sponsors van Ajax. Het middagprogramma met het zwemuurtje, de lunch en de films voor de junioren kende als hoogtepunt het bezoek van Sint Nicolaas en zijn beide zwarte pieten. Eerder die morgen was de goedheiligman al bij de kinderen van de spelers van de A-selectie op bezoek geweest. De Sint bleek wederom goed geïnformeerd te zijn over het wel en wee van de jongste Ajax-jeugd. Vervolgens mochten de bestuursleden Coronel en Van Os hun voetbalkunsten vertonen, door ieder drie strafschoppen af te vuren op bestuursdoelman Henrichs. Voordat de Sint het sportcentrum verliet kon hij aan de jong junioren en hun broertjes en zusjes nog een heerlijke speculaaspop en chocoladeletter overhandigen (met dank aan Thijs Lindeman). Dankzij de inzet van velen (o.a. Ajax-sponsors, medewerkers restaurant "De Eendenkorf' en de medewerk(st)ers van het sportcentrum) kan de evenementencommissie ook dit jaar terugzien op een geslaagde dag voor de jongste voetbaljeugd van Ajax. Floris Thoolen AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 85