alle amateurverenigingen met de geldbuidel staan te rammelen. De afstand tussen de amateurs en het betaalde voetbal is een stuk kleiner geworden. Het niveau waar wij op spelen is de hoogste klasse van het zaterdagvoetbal, een soort Super Liga, waarin de beste verenigingen van Nederland spelen, inclusief de kampioen van Nederland, Katwijk. Ik zet de top van de zaterdag toch zo'n beetje gelijk met het eerste divisie niveau. En als je dan over kansen praat om vanuit de zaterdag in het betaalde voetbal te komen is Dennis Gerritsen (nu NAC) een goed voorbeeld, net als Brian Grampon die nu in Spanje speelt. Twee jongens die weggegaan zijn vanwege hun kwaliteiten." Waarom behaalt Ajax nog weinig punten? "We staan nu in de onderste regionen maar dat is een logische ontwikkeling. Het verschil met de tweede klasse is heel groot. Wel twee klassen. Onze basis is het team dat vorig jaar op z'n toppen heeft lopen voetballen, goed speelde omdat het een goed collectief was, maar nu in die eerste klasse wat te kort komt. Technisch en taktisch hebben we heus wel verweer, alleen fysiek schiet het elftal regelmatig tekort.In de zaterdag moet je goed kunnen voetballen en fysiek sterk zijn. Maar dit is pas ons eerste jaar. We stonden er in het begin ook wat onwennig tegenover. Bovendien hebben we in de eerste helft van de competitie met veel blessures te maken gehad" Waren jullie erg verrast? "Nee, dat niet. We hebben in eerste instantie gezegd: als we uit de eerste vijf wedstrijden drie punten halen hebben we het goed gedaan. Dan weten we wat er te koop is, wat het niveau is en dan kunnen we met het spelerspotentieel wat wij hebben een elftal neerzetten dat helemaal gelijkwaardig zo niet beter is dan de meeste andere teams. Die doelstellingen hebben we niet helemaal bereikt want we hadden na vijf wedstrijden maar één punt. Dat kwam door wat pech en we misten de macht. Wat doet een elftalleider? "Je bent een soort sociaal werker. Daarnaast ook het klankbord voor de 82 trainer. Dick de Groot houdt altijd kontakt met mij. Alleen, de trainer blijft natuurlijk wel eindverantwoordelijk. Als elftalleider sta je ook midden tussen de spelers. Altijd aanwezig zijn bij de trainingen, even aanvoelen hoe de sfeer is, mogelijk dat iemand even met mij wil praten. Zo fungeer je ook als een soort buffer tussen de trainer en de spelers. In feite is het zo dat de trainer het technische en tactische gedeelte doet en de elftalleider alles wat daar niet direct mee te maken heeft. Maar je moet er wel altijd zijn om dat vertrouwen uit te stralen. Als je er niet bent Persoonlijk hoop ik dat de A junioren graag naar de zaterdag komen om zich daar in een of twee jaar verder te ontwikkelen waarna ze doorstromen naar het betaalde voetbal. De zaterdag 1 is in principe een opleidingselftal. Het liefst zie hoe over een paar jaar een speler via de zaterdag in Ajax 1 terecht komt. Waardoor we kunnen zeggen: kijk eens, dat kan er allemaal gebeuren wanneer je in de zaterdag gaat spelen. Het is te hopen dat de spelers die uit de eigen jeugdopleiding komen bij ons blijven en de basis gaan vormen voor de zaterdag. Een hoor je niks en ben je een leider die meeloopt. De hele week ben je bezig met de voorbereiding en uiteindelijk zit je dan zaterdag met z'n tweeën op de bank en kan je er niets meer aan doen. Ik zit dan echt te genieten. Van alles, de entourage, het vele publiek en het spel want je ziet dat we elke week beter gaan spelen. Het is een hele leuke hobby en ik werk graag samen met Dick de Groot. Die man heeft zo'n beleving, die sleept je gewoon mee, ook als het minder gaat. Echt geweldig!" Hoe zie je de toekomst? "Wat wij nu moeten doen is zorgen voor continuering van je plaats in de hoogste afdeling. Dit jaar dus handhaven en in de komende jaren verder uitbouwen naar het kampioenschap van Nederland. Cees Boot tussen "zijn" jongens vlak na het vorig jaar behaalde kampioenschap dat promotie naar de hoogste afdeling opleverde. Foto: Louis van de Vuurst doorstroming van onderaf waardoor je een zaterdagteam krijgt dat uit Ajacieden bestaat. We zullen heus wel eens een speler moeten halen. De zondag 1 ontkomt daar ook niet aan. Maar op dit niveau is dat moeilijk. Want die is al gehaald door Rijnsburgse Boys, Katwijk of Quick Boys." AIAV KA A r. A 7 I KI C EERDIIADI 1QQ/1

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 82