Het zaterdaggevoel van Cees Boot "Iedere week zit ik op de bank te genieten" Zaterdagamateurs door Tijn Middendorp Hoewel het zaterdagvoetbal bij Ajax zijn doelstelling heeft bereikt, ligt het einddoel nog een heel stuk verder weg. Elftalleider Cees Boot, in het dagelijks leven verkoopleider bij een groothandel in gereedschappen, stond ooit aan de wieg van het Ajax-zaterdagvoetbal. Zijn grootste wens is nog eens een speler vanuit de Ajaxjeugd via de zaterdag 1 in de zondag 1 te zien debuteren. Hoe ziet je sportieve loopbaan er uit? "Ik speelde op mijn zeventiende in het eerste elftal van Vlug en Vaardig. Na twee jaar ging onze trainer, Henk Buskermolen, naar Ajax om daar de amateurs onder zijn hoede te nemen. Hij vroeg mij met hem mee te gaan wat ik graag deed en kwam in Ajax 3. Dat was toen het hoogste amateurelftal bij Ajax en in die tijd, zo'n 25 jaar geleden, had je nog wel kans in het betaalde voetbal te komen. Later is dat minder geworden en werd de afstand tussen Ajax 3 en betaald voetbal steeds groter. Bovendien ebde bij veel jeugdspelers de animo weg om bij de amateurs van Ajax te gaan spelen. Vandaar dat het idee werd geopperd een zaterdagmiddag afdeling bij Ajax te beginnen" Waarom zou een jeugdspeler in de zaterdag gaan voetballen? "Allereerst omdat het een eer blijft om in Ajax te voetballen. Als je als junior al jaren Foto: Louis van de Vuurst in Ajax meeloopt kan je dat misschien een beetje onderschatten, maar spelen in de eerste klasse heeft toch een heleboel pre's. Je speelt voor twee- drieduizend mensen. Zeker bij uitwedstrijden. Thuis is het wat minder maar dat kan alleen maar toenemen wanneer we de punten gaan pakken. Je staat in de belangstelling dus als je echt goed bent kan je toch in het betaalde voetbal terecht komen. Alles bij Ajax is optimaal verzorgd en het is al niet meer zoals een aantal jaren geleden, dat AIAX MAGAZINE FEBRUARI 1994 81

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 81