Een typerend beeld wat betreft de eerste seizoenhelft van Ajax dat de herfstitel in de wacht sleepte: Jari Litmanen, reeds vóór de winterstop goed voor 18 competitietreffers, juicht met het Ajax-publiek om weer een doelpunt. Stefan Pettersson bepaalden de 0-4 eindstand. Opmerkelijk was in dat weekend ook de eerste volle winst van de Zaterdag 1 bij Noordwijk. Het elftal sleepte zich hiermee voorlopig van de laatste plaats in de competitie, hopelijk op weg naar een positie op de ranglijst waarmee het zich kan handhaven in de Eerste Klasse van het zaterdagvoetbal. voorbeeld "Ajax als schoolvoorbeeld voor talentontwikkeling", onder dit motto vond er op 23 november bij Ajax een bijeenkomst plaats met bondscoaches van verschillende sporten, verenigd in het Nationaal Coach Platvorm. De wijze waarop Ajax te werk gaat zou een handleiding kunnen zijn voor andere sportorganisaties. Voor velen misschien een illusie vanwege gebrek aan financiën, maar wel zeer leerzaam om te zien en te horen op welke wijze Ajax talenten opspoort en verder ontwikkelt. De aanwezigen waren het er over eens dat het Ajax-model uniek is. Vele voorwaarden liggen daaraan ten grondslag en "even" de opleiding van Ajax imiteren is inderdaad een illusie. Toch zijn velen nieuwsgierig hoe alles in z'n werk gaat getuige het grote aantal verzoeken uit binnen- en buitenland om trainers stage te laten lopen bij onze club. 26 november 1993 Inmiddels was het 26 november, de dag dat de eerste paal voor het nieuwe stadion de grond in ging. Tevens vierde op die dag de ledenraad het 30-jarig bestaan in het huidige Olympisch Stadion. U leest over beide gebeurtenissen meer in dit Magazine waarin wij uw extra aandacht vragen voor de uitspraken van de (ex-) Burgemeester van Amsterdam, Ed van Thijn, die nog eens terugblikt op zaken die zijn voorgevallen in de aanloop naar de bouw van het stadion. Jammer, maar ook zeer begrijpelijk was de mededeling dat Stefan Pettersson ons aan het einde van dit seizoen gaat verlaten. Velen dragen de sympathieke Zweed een goed hart toe en zullen hem met lede ogen zien vertrekken naar z'n vaderland. Uiteraard zal zijn vertrek niet onopgemerkt voorbij gaan en wat zou mooier voor hem en voor de club zijn dan de familie Pettersson uit te wuiven met een landstitel. Het duel tegen de Go Ahead Eagles werd gelukkig niet helemaal een spel van kat en muis want de Deventenaren schroomden niet zo mogelijk volledig de aanval te kiezen. Op het keiharde veld leverde dat soms spannende momenten op voor het doel van Edwin van der Sar. Het meeste gevaar kwam echter van Ajax en slechts een grote mate van pech hield beide ploegen althans wat betreft de score in evenwicht. Jari Litmanen, Clarence Seedorf en Ronald de Boer waren heel dicht bij de eerste treffers voordat in de beginsfase van de tweede helft Ajax via een snel genomen vrije trap van Ronald de Boer naar Frank Rijkaard scoorde. Jari Litmanen was de afmaker. Nadat Mare Overmars 2-0 had gemaakt was het aan twee prima akties van Finidi te danken dat Ronald de Boer en weer Jari Litmanen 4-0 aantekenden. Dat de Nigeriaan op dit harde veld prima uit de voeten kon verbaasde menigeen. In zijn thuisland speelde hij evenwel al van jongs af aan op hele harde ondergronden zonder een sprietje gras, waarmee zijn voetbalkunsten op een hard bevroren veld verklaarbaar werden. eerste plaats Na het eerder gespeelde bekerduel in het Olympisch Stadion moest Ajax nu naar Heerenveen om de club uit die stad voor de competitie te ontmoeten. Aanvankelijk gepland op vrijdagavond 4 december werd de wedstrijd door de slechte weersomstandigheden verschoven naar de ongebruikelijk maandagavond. Pikant detail was dat Ajax bij winst aan de kop van de ranglijst zou kunnen komen omdat de concurrentie eerder wat puntjes had laten liggen. Ajax liet er geen gras over ravw.

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 7