eindstand. Ook nu werden weer vele kansen gemist, want als we vier of vijf keer alleen voor de keeper opduiken, moet dat toch meer opleveren. Willem 11 was onze laatste tegenstander voor de winterstop. In een door Ajax goed gespeelde wedstrijd werd een 5-0 overwinning geboekt. Voor de rust scoorden Van de Berg en Kluivert, daarna Gehring, Wooter en weer Van de Berg. Voor het eerst werd nu de hele wedstrijd goed gespeeld, de bal ging goed rond en de vrije man werd steeds gevonden, wat het spel duidelijk ten goede kwam. Cas Harms Junioren A2 In de eerste helft tegen AFC A 1 viel er weinig te genieten. Immers, spelen zonder bezieling en geestdrift zorgt altijd voor een saai kijkspel. Ajax scoorde uit een strafschop, nadat Adil Malouk was "neergelegd", via Julien Emanuelson. Adil Malouk scoorde nog een keer, maar de scheidsrechter dacht, dat de mazen van het zijnet groter waren dan de bal en keurde de treffer af. Na de rust was er meer tempo en agressie en hadden we geen kind meer aan AFC. Een schitterende vrije trap Van Julien Emanuelson, twee goals van Guillermo Edwards en een van Joel Titaley bepaalden de eindscore op 5-1. Uit tegen UVS A 1 werd na een aarzelende start, ruim afstand genomen. Door slordig balverlies kwamen we met 1-0 achter, maar een goede combinatie tussen Adil Malouk en Julien Emanuelson betekende al snel een gelijke stand, die nog voor de rust door Guillermo Edwards werd omgezet in een voorsprong. De tweede helft door werd eenrichtingverkeer. Door twee sublieme kopballen van Mario Melchiot en Adil Malouk werd ruim afstand genomen. Julien Emanuelson mocht zijn tweede maken na een zeer goede "opening" van Arno Splinter (2-5). Het thuisduel tegen FC Groningen A 1 was een echte wedstrijd, met vooral in de eerste helft een geweldige inzet. Op het zware veld werd de medekoploper onbevangen bestreden. Van de behoorlijke mogelijkheden om te scoren werd jammer genoeg maar één keer gebruik gemaakt door Jerry van Haagen, hetgeen ons in de tweede helft zou opbreken. De kracht en inhoud lag in de tweede helft bij onze tegenstander, maar voor het zover was, waren er toch nog wat kansen om de voorsprong uit te bouwen. In een rommelige fase van de wedstrijd werd het middenveld helaas prijsgegeven en sloeg Groningen toe. Wij misten de kracht en scherpte om orde op zaken te stellen, maar ondanks de nederlaag was het toch een leerzame wedstrijd. Uitslag: 1-3. Teun Bogaard Junioren C 1 Een stormachtige wind en kletterende regen waren het decor van de wedstrijd tussen Ajax en Sparta. Toch werd er op een redelijk niveau gevoetbald. Het openingsdoelpunt kwam op naam van Heesemans, waarna Sparta door een strafschop 1-1 aantekende. Van der Meyde zorgde echter voor een 2-1 ruststand. Ook in de tweede helft gaven zowel Ajax als Sparta verdienstelijk veldspel te zien en het was uiteindelijk Douglas die de eindstand op 3-1 bepaalde. De uitwedstrijd tegen AS'80 in Almere begon om half tien. Dit feit, gevoegd bij een steeds gladder wordend veld en behoorlijke kou waren waarschijnlijk oorzaak, dat de prestaties ditmaal wat minder waren. De score werd geopend door Heye en via een betere tweede helft resulteerde werd 0-4 de eindstand. De overige doelpuntenmakers waren Lamey (2x) en Heesemans. Jan van Eijden Junioren C 2 Door de vele afgelastingen is er in deze periode van de competitie niet veel gespeeld. Wel werd tweemaal tegen de D 1 geoefend en beide malen werd ook gewonnen. Ook tegen DCG werd een oefenwedstrijd gespeeld. Tegen de ploeg waar in de competitie met 1-0 was verloren werd het nu een gelijkspel (3-3), maar daarmee kreeg Ajax nu wel te weinig. De goals kwamen van Mike en tweemaal Kevin, waarvan zijn eerste er een was om in te lijsten. De competitiewedstrijd thuis tegen AS '80 was slecht. Ajax liet vele kansen liggen en er valt dan ook niet meer over te zeggen, dan dat de 3-2 nederlaag dik verdiend was. Tegen Fortius leidde een matig begin tot een 1-0 achterstand. Hoewel er positioneel aardig werd gespeeld, kwam er geen druk op het doel van de tegenstander, zodat wij voor de rust niet scoorden. Daarna zagen we een agressiever en beter spelend Ajax, dat door een strafschop (Robbert) op gelijke hoogte kwam. Daarna was de ban gebroken en door doelpunten van Dave en Ruben werd deze wedstrijd alsnog winnend afgesloten. Blauw Witwas voor Ajax duidelijk een maatje te klein. Hoewel er in de eerste tien minuten niet werd gescoord werd de ruststand 6-0. Ajax werd daarna nog sterker, hoewel dit niet direct in doelpunten tot uiting werd gebracht. De eindstand werd tenslotte 10-0. Willem Stuut Junioren D1 Tegen fysiek sterke tegenstanders spelen geeft voor een aantal spelers toch nog wat problemen. Men kijkt tijdens de warming up al tegen zo'n tegenstander op terwijl wij zeggen dat het op het veld uitgevochten moet worden. Gezien de kwaliteit is het voetballend dan ook geen probleem wanneer de tegenstander op eigen helft vast wordt gezet en de bal snel rond gaat. Dit lukt uiteraard alleen wanneer iedereen die opdracht uitvoert. En als je dan, zoals tegen USMA C 1, ook nog een aantal kansen krijgt maar die niet benut, dan maak je het jezelf wel erg moeilijk. Binnen 20 minuten stonden we al met 3-0 achter. Mede omdat de tegenstander iets feller speelde. Na de pep-talk van de trainer in de rust kwamen we sterk terug naar 3-3 en zat er zelfs een overwinning in. Een onoplettendheid in de achterhoede was de oorzaak van het uiteindelijke 4-3 verlies. Al met al een goede wedstrijd waarin Ajax liet zien dat het voetballen kan. Ook gezien het feit dat het elftal een groep hoger speelt en het leeftijdsverschil soms twee jaar is, zijn we niet ontevreden over het vertoonde spel. Het is iedere week weer knokken tegen elftallen die fysiek sterker zijn en niet willen afgaan tegen D junioren. A IA* MAGAZINE FEBRUARI 1994 77

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 77