Topvoetbal op Voorland Jeugdoverzicht Op Voorland is de bezoeker ieder weekend verzekerd van jeugdvoetbal van de bovenste plank. Helaas hebben niet alle bijdragen van de jeugdleiders ons bereikt, maar dat neemt niet weg dat ook in Ajax Magazine 5 de lezer in ruime mate op de hoogte wordt gehouden van het vele wel, en het enkele wee van de jeugdopleiding van Ajax. Junioren A1 De "topper" tegen FC Twente werd na een goede wedstrijd met 3-2 verloren. Twente kwam tegen de verhouding in met 2-0 voor. Ajax speelde zeker zo goed als zijn tegenstander, maar verzuimde te scoren. Pas kort voor rust kon Kluivert tegen scoren. Ook in het tweede gedeelte ging Ajax weer goed van start en dat leverde reeds na enkele minuten de gelijkmaker op van Nordin Wooter. Het spel golfde daarna op en neer, de ploegen deden niets voor elkaar onder en FC Twente was tenslotte de gelukkigste. De thuiswedstrijd tegen DWS werd gemakkelijk gewonnen. Vooral in de eerste helft werd er goed gespeeld, maar het duurde toch nog een half uur, voordat Ohemeng de score kon openen. Kort daarop werd het 2-0 door Viereck en uit een strafschop nog 3-0 door Gehring. Helaas zakte het spelpeil vervolgens naar een bedenkelijk niveau. Het werd erg rommelig en de posities werden niet goed meer bezet, zodat de ruststand tevens de eindstand werd. Tegen SC Feyenoord werd het een soortgelijke wedstrijd. In de eerste helft een oppermachtig Ajax, dat opnieuw ruim dertig minuten nodig had om tot scoren te komen. Dat gebeurde door Wooter. Na goed werk van Gehring kon Van de Berg voor een 2-0 ruststand zorgen. De tweede helft was slecht. Feyenoord wist tegen te scoren maar door een blunder van hun doelman werd het 3-1 voor Ajax. Heerenveen was onze volgende tegenstander. De uitwedstrijd was destijds met 4-2 verloren, dus het leek een moeilijke klus te worden. Ajax was dit keer echter veel sterker. Kluivert scoorde na goed voorbereidend werk van Wooter 1-0 en hoewel de Friezen tegen de verhouding in via een strafschop op gelijke hoogte kwamen, werd het op slag van rust 2-1 door Wooter. Na de hervatting scoorde Musampa al vrij snel 3- 1 en zorgde Wooter tenslotte voor de 4-1 A I AX MAGAZINF DFrFAARFR -IQQa

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 76