Ajax verrassend met 3-0 won. In de thuiswedstrijd tegen Scheveningen ging het vervolgens weer helemaal verkeerd, hoewel het eerste kwartier anders deed vermoeden. Lloyd de Meza had al na drie minuten 1-0 op zijn schoen, maar miste en ook Renato Dijksterhuis, Said Quaali en Robin Fokke waren dicht bij een doelpunt. Scheveningen gooide vervolgens alle fysieke middelen in de strijd en was bereid tot over de grenzen te gaan. Ajax bleef het antwoord daarop schuldig en het werd via een 0-2 ruststand naar 0-4 nederlaag gespeeld. In de bekercompetitie troffen we het zaterdagteam van RCH Ajax had met deze tegenstander geen enkele moeite en via twee maal Lloyd de Meza en Renato Dijksterhuis werd in Heemstede een 3-0 overwinning geboekt. Vriendschappelijk Ajax - Sparta Nijkerk 4-3 DESTO - Ajax 1-8 Ajax - Geinoord 8-1 Ajax - Volendam 2 (betaald voetbal) 7-3 Wim Heisterkamp Ajax 2 Een onbegrijpelijk agressief AFC 2, met veel ex-eerste elftalspelers en ex-Ajacieden in de gelederen, ging de hele wedstrijd ver buiten de grenzen van het toelaatbare, hetgeen door de overigens goed leidende scheidsrechter "slechts" met vier gele kaarten werd bestraft. Ons elftal was hierdoor dermate geïntimideerd, dat we letterlijk en figuurlijk onder de graszoden dreigden te worden gelopen. Mede door enige blunders in onze verdediging gingen we de rust in met een 3-0 achterstand. Op rustige wijze werd in de kleedkamer door Ajax' oud eerste-elftalspeler Werner Schaaphok, onlangs toegevoegd aan het Ajax zaterdagvoetbal, gewezen op een aantal tactische zaken. Toen Marco van Galen al snel na de hervatting een penalty verzilveren mocht, leek er bij AFC iets te knappen en kregen we meer grip op het spel. Tenslotte zorgden Patrick Schuurman en Jerry Kisoor er voor dat we het slagveld met een verdiende 3-3 konden verlaten. Helaas bleef het daarna in de catacomben ook nog lang onrustig. Het in de onderste regionen verkerende DZS was vervolgens geen probleem. Reeds in de eerste helft, leken de dubbele cijfers haalbaar, maar om in kansrijke positie "koel" af te ronden, bleek toch soms wat te moeilijk. Via Patrick Schuurman (2x), Matsumitsu Takoh (2x), Ricardo Broks, Nuno Fereira en Ronald Renzema bleven we steken op 7-2. Het op de laatste plaats staande RKAVIC gaf ons onverwacht felle tegenstand. In de eerste helft creëerden wij wel diverse mogelijkheden, maar die werden niet benut. Gelukkig speelde onze defensie zeer gecontroleerd en liet het "geen gaten vallen". Toen Nuno Fereira na rust 1-0 scoorde, werd Ajax met veel fysieke kracht en grote inzet in de verdediging gedrukt, maar met enig geluk bleef het team voor de gelijkmaker gevrijwaard. Thuis tegen Spakenburg 2 troffen we een uitermate moeilijk te bespelen tegenstander die nogal flink uit de kluiten gewassen was. In een spannende strijd nam Ajax kort voor rust de leiding via een fraaie lob van Ronald Renzema, maar zoals bij ons niet ongebruikelijk, scoorde Spakenburg nog in dezelfde minuut 1-1. Waar was onze organisatie en concentratie op dat moment? In de tweede helft kwam onze tegenstander zelfs op 1-2, toen een Spakenburger een rush van zeker vijftig meter mocht maken, om aan het eind van zijn tocht, een collega met een hakballetje te laten scoren. Gelukkig zorgde Richard Louwers, met een flinke "knal", voor de verdiende gelijkmaker. Rob Been Sr Ajax 3 Na onze eerste nederlaag tegen DESTO moesten we thuis tegen RAP. Wat zich een week eerder afspeelde in Utrecht bleek nog door te werken. We speelden een zwakke wedstrijd en RAP knokte voor de punten. We kregen dan ook heel weinig kansen en wisten er tenslotte maar één van te benutten dóór Cees Vos. Omdat RAP tweemaal doeltreffend was, verloren we voor de tweede keer. In de uitwedstrijd tegen De Geuzen bleken we ons redelijk te hebben hersteld. Na een redelijke eerste helft was het 3-0 en hoewel het in de tweede helft allemaal wat minder was finishten we op 6-0 met een paar fraaie goals. Spaargaren (3x), Van Leuven, De Ronde en Vos scoorden. In de "topper" tegen Huizen was Ajax voor de rust veel sterker en kwam het al snel op een 1-0 voorsprong door een schitterende vrije schop van Jan de Ronde. Het wachten was op nog meer goals, maar helaas bleek de koek op. We gingen slechter spelen en lieten Huizen terug komen in de wedstrijd. Gelukkig bleken ook zij levensgrote kansen te kunnen missen, zodat zij niet verder kwamen dan de gelijkmaker. Gezien het spelbeeld was dat voor beide teams het beste. De tweede helft van de competitie begon met de thuiswedstrijd tegen Loosdrecht. We kunnen kort zijn over deze ontmoeting. De eerste twintig minuten speelden we goed en maakten via vloeiende combinaties drie goals. Daarna ging ieder weer voor zich lopen voetballen en vielen we ver terug. Loosdrecht scoorde tegen en toen besefte een ieder weer dat uit een ander vaatje moest worden getapt. Het gevolg was een prima tweede helft, waarin de score opliep tot 10-1 met goals van Vos (5x), Bragonje (2x), Janssen, Van Leuven en Spaargaren. De laatste wedstrijd voor de winterstop ging tegen DOSC in Den Dolder. Onder slechte weersomstandigheden namen we na tien minuten een 2-0 voorsprong en iedereen dacht alweer aan een "walk-over". Dat pakte anders uit. Kort na de rust was de stand 2-2 en dreigde zelfs opnieuw een nederlaag, omdat DOSC met de storm mee steeds gevaarlijker werd. Gelukkig pakte Ajax de draad weer bijtijds op en liet de bal snel rond gaan, met als resultaat een 5-2 zege, waarmee ieder zeer tevreden was. Vermeld dient nog te worden, dat doelman Dijkstra het elftal stimuleerde door, op een cruciaal moment, een penalty te stoppen. Doelpuntenmakers: Spaargaren (2x), Vos, De Vos en De Ronde. Laten we na de winterstop op dezelfde weg voortgaan. Frans Grootenboer AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 70