Herfstkampioen! Reiniging èn Kroniek door Tijn Middendorp foto's: Louis van de Vuurst Ajax kon het jaar 1993 optimaal afsluiten. Op alle fronten deed de club van zich spreken: herfstkampioen in de vaderlandse competitie met het beste doelsaldo in het betaalde voetbal (47-9)r Jari Litmanen topscorer met 18 doelpunten en kwartfinalist in het Europa Cup toernooi voor Bekerwinnaars en in KNVB bekertoernooi. En dat allemaal ondanks het vertrek van Dennis Bergkamp, Wim Jonk en Marciano Vink. Gevoegd aan het succes van het Nederlands Elftal met een behoorlijke Ajax-inbreng aan spelers, kan 1994 met groot optimisme tegemoet worden gezien. Inmiddels heeft Ajax een tweede Nigeriaan definitief vastgelegd. Na de komst van Finidi George, die zich met een opmerkelijk gemak manifesteert op de rechtervleugel in het eerste elftal, had Ajax reeds bij eerdere gelegenheden een uitstekende indruk van de 17-jarige Christian Nwankwo Kanu. In vriendschappelijke wedstrijden met het tweede elftal had hij al laten zien wat hij kan. In afwachting van zijn arbeidsvergunning was hij naar Nigeria teruggekeerd maar toen die eenmaal was afgegeven kon hij naar Amsterdam terugkeren hetgeen overigens even op zich liet wachten door lokale omstandigheden in Nigeria. Eenmaal weer bij Ajax werd hij onmiddellijk ingezet bij het tweede elftal tegen Heerenveen en en maakte hij een "samba-achtig" doelpunt, zo meldt elftalleider Herman Bosschieter in zijn bijdrage over Ajax 2. Doelsaldo De eerste afgelastingen door bittere kou vonden reeds in de derde week van november plaats. Niet voor Ajax, dat zich naar het hoge noorden moest om FC Groningen te bestrijden. Het harde veld werkte zeker niet mee om er een mooie partij voetbal van te maken en bovendien was het voor FC Groningen een goede gelegenheid om het eigen publiek iets te laten zien na weken van matig presteren. Doelman Edwin van der Sar had bepaald geen rustige eerste helft maar hoefde zich aanzienlijk minder zorgen te maken nadat Clarence Seedorf Ajax op voorsprong had gebracht en de tegenstand van FC Groningen vrijwel wegviel. Mare Overmars, Finidi George en invaller a

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 6