Opdracht: handhaven in eerste klasse! Ajax zaterdag De stand van zaken rond het eerste elftal is bekend. Het is nog doende een strijdwijze te vinden om tenminste het puntenaantal wat op te schroeven. Alleen dan is het mogelijk zich in de eerste klasse te handhaven, de doelstelling van dit seizoen. Opmerkelijk is dat alle elftallen in verschillende wedstrijden met extreem fysieke tegenstand te maken kreeg hetgeen voor de tegenstander kennelijk de enige manier was om tot resultaat te komen en tegelijkertijd het gebrek aan voetbalkunde te camoufleren. Jammer, want daarvoor is het spelletje niet bedoeld. Ajax 1 Vlak voor de winterstop en bijna halverwege de competitie staat het eerste zaterdag elftal er niet al te florissant voor. Tegenover twee overwinningen en een gelijk spel staan acht nederlagen. Toch is het slechts in twee, drie wedstrijden helemaal fout gegaan. Voetballend hoeven wij voor onze opponenten niet onder te doen, maar op de tomeloze inzet en agressiviteit heeft Ajax geen antwoord. Voeg daarbij het tekort aan scorend vermogen en de plaats op de ranglijst is verklaard. In de eerste seizoenhelft raakte het eerste zaterdagelftal van Ajax gewond maar opgeven is er niet bij. In het tweede gedeelte van het seizoen 1993-1994 moet hèt eersteklasse-schap veilig worden gesteld. In de thuiswedstrijd tegen Marken waren er diverse mogelijkheden om te scoren, maar van alle kansen werd er tenslotte slechts één benut. De gasten stelden daar twee treffers tegenover en keerden met een 2-1 zege naar Marken terug. Eindelijk winst In Noordwijk speelde Ajax een van zijn beste wedstrijden van het seizoen. Het begon agressief en de wil om te winnen straalde van de spelers af, vooral toen Foto: Louis van de Vuurst Robin Fokke al vroeg 1-0 aantekende. Het was de eerste keer dat Ajax dit jaar de leiding nam in een wedstrijd. Daarna stuwden aanvoerder Renato Dijksterhuis, Ton Fens en Alex Kroes hun spitsen naar voren, maar Lloyd de Meza, Omar Tahya en Robin Fokke konden de genadeslag niet toedienen. Ajax had echter het middenveld goed in handen en stuurde Noordwijk van het kastje naar de muur. Dat wist zichzelf slechts één doelkans te creëren, een kopbal belandde op de bovenkant van de lat. Tien minuten voor het einde sloeg Ajax eindelijk toe. Via een fraaie lob scoorde Lloyd de Meza en datzelfde kunststukje herhaalde hij drie minuten later, zodat AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 69