wilde passeren, wat niet lukte, en Ignacio Tuhuteru een penalty miste. Lange rit naar huis Ajax moest vervolgens naar het diepe zuiden voor de wedstrijd tegen Roda JC. Een groot veldoverwicht in de eerste helft met negen corners en drie doelrijke kansen, werd niet in treffers omgezet. Nadat in de rust Martijn Reuser en Dick van Burik in verband met de bekerwedstrijd tegen Heerenveen werden vervangen door Juan Viedma en Menno van Appelen, leverde de tweede helft hetzelfde beeld op. Binnen vijf minuten weer vier kansen maar geen doelpunten. Tien minuten voor tijd, mocht Roda JC ver buiten het strafschopgebied een vrije trap nemen. Heel Ajax (inclusief de keeper) liet de ingeschoten bal gaan en tot onze verbijstering werd het, tegen iedere verhouding in, 1-0. Maar ja, zo is voetbal nu eenmaal. Als je vergeet te scoren mag je niet klagen. De busreis terug naar Amsterdam blijft door zo'n nederlaag een lange, vervelende rit. Beloftencompetitie Voor de Beloftencompetitie ging Ajax op 12 november naar Anderlecht. Als wedstrijden als deze met zo'n instelling worden gespeeld als op die avond, dan kan iedereen zichzelf, de begeleiding en technische staf zich zo'n rit beter besparen. Het elftal liep tegen een kansloze 4-1 nederlaag aan, waarbij het meespelen van de "beloften" Mark Emmers (27) en Alain van Baekel (32) niet als excuus mogen gelden. In verdedigend opzicht stak het niet goed in elkaar. Het enige wapenfeit van Ajax-zijde was een slecht ingeschoten bal van Juan Viedma, die door Donny Huysen van richting werd veranderd en voor de tijdelijke 3-1 zorgde. Overigens deed bij Anderlecht een zekere Terlecki mee en wij moeten ons sterk vergissen willen wij van deze 16 jarige speler in de nabije toekomst niets meer vernemen. Eerder werd er tegen Borussia Dortmund gespeeld. "Invaller" elftalleider Adri Blekkenhorst meldde onder meer dat de keepers van beide ploegen aanvankelijk handen vol werk hadden. Ajax was in die periode het meest voor het doel van de tegenstander te vinden, maar het ontbrak aan overtuiging. Uiteindelijk was het Christiaan Wolf, die ons kort voor rust aan de leiding bracht. In de tweede helft een bijna identiek beeld: een niet bepaald overtuigend Ajax, dat teveel balverlies leed en de tegenstander steeds in de wedstrijd liet komen. Dit leidde uiteindelijk ook tot de gelijkmaker en hoewel Ajax daarna nog enkele goede mogelijkheden kreeg, bleef de score verder onveranderd: 1-1. In het Bekertoernooi gingen we met een flink aantal A-selectiespelers naar Volendam (zaterdagafdeling). Dat bleek echter geen garantie voor goed voetbal: veel balverlies en weinig goede combinaties. Door de laconieke houding kwam Ajax met 2-0 achter. Gelukkig werd het voor rust nog 2-1 door Jari Litmanen en daarna 2-2 door Martijn Reuser. Ver in de tweede helft zorgde Stefan Pettersson voor de verlossende treffer, na een combinatie met Donny Huysen. De "samba" van Kanu Ajax-FC Twente op 16 november was een leuke wedstrijd waarbij beide partijen niet voor elkaar onderdeden. Ajax was in de eerste helft sterker en kwam op 2-0 door een eigen doelpunt van FC Twente en een goal van Menno van Appellen. Na rust was FC Twente beter en kwam door Sibon op 2-1 maar daar bleef het bij. Ajax-Heerenveen op 14 december stond in het teken van onze nieuwe aanwinst Kanu die zijn eerste competitiewedstrijd speelde en daarbij probeerde de kou en de regen te trotseren met een maillot en handschoenen. Vanaf het begin waren wij duidelijk te sterk en was het slechts afwachten hoeveel het zou worden. Voor de rust was het al 3-0 door Ignacio Tuhuteru, Donny Huysen en Christiaan Wolf. Daarna stokte de machine, waarschijnlijke door de kou, want er werd nog slechts één keer gescoord. Dat gebeurde door Kanu. Niemand kon achteraf kon navertellen hoe hij vier spelers van Heerenveen op een samba-achtige wijze in het strafschopgebied passeerde. Zodoende kregen de toeschouwers, die speciaal voor hem waren gekomen, toch nog iets van deze speler te zien en konden ze vaststellen dat het een speler is waarvan Ajax onder betere weersomstandigheden nog veel van zal kunnen genieten. AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 60