Sensatie tegen PSV mtm Ajax 2 betaald voetbal door Herman Bosschieter en Adri Blekkenhorst Ajax 2 kende wat wisselende resultaten. Het heeft als handicap dat het zelden een aantal weken achtereen met hetzelfde team kan spelen. Niettemin is de kwaliteit nog altijd voldoende aanwezig om iedere wedstrijd positief te kunnen beëindigen. Dat zoiets soms niet lukt ligt vaak aan de instelling en het vele missen van doelrijpe kansen. Wordt er verloren, dan is bijvoorbeeld een rit van Kerkrade naar Amsterdam wel heel erg lang... AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1994 Op 26 oktober speelde het tweede elftal de uitwedstrijd tegen MW waarin Ajax de hele wedstrijd domineerde. Eerst scoorde Martij n Reuser op aangeven van Donny Huysen waarna nog een aantal mogelijkheden om de score op te voeren volgden. MW stelde daar weinig tegenover en kreeg alleen een kans door een slechte uittrap van keeper Peter van de Kwaak. Samen met André Ooyer werd de fout evenwel hersteld. In deze wedstrijd maakte Dan Petersen zijn rentree. Hij speelde één helft mee. De tweede helft leverde veel doelrijpe kansen op voor Donny Huysen en Martijn Reuser. Het werd uiteindelijk 3-0 door twee goals van Dries Boussatta, waarna de wedstrijd rustig werd uitgespeeld. Ajax-PSV op 4 november, een wedstrijd met spanning en sensatie. Door Meyer, Thoringer van 35 meter afstand en Ploegsma met een kopbal werd het aanvankelijk 0-3 en zaten we verslagen op de bank. In het veld voelde men zich anders want eerst werd het 1-3 uit een combinatie tussen Ignactio Tuhuteru en Dries Boussatta en vlak voor rust wist Iganacio Tuhuteru met een paar goede schijnbewegingen zijn tegenstanders op het verkeerde been te zetten en Donny Huysen in de gelegenheid te stellen 2-3 te maken. Na rust ging Ajax vrolijk verder, met 3-3 door Dick van Burik en 4-3 door Dan Petersen. Omdat juan Viedma verzuimde een uitbal gewoon op zijn keeper te gooien in plaats van naar een afgedekte medespeler, kreeg Thoringer kans tussen drie Ajacieden 4-4 te scoren. Daar bleef het bij omdat Dan Petersen na drie man omspeeld te hebben ook de keeper nog Dries Boussatta, twee van de drie doelpunten tegen MW. Foto: Louis van de Vuurst 59

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 59