Scheidsrechter: Ajax: Trainer: FC Twente: Trainer: Scoreverloop: Woensdag 15 december 1993 Ajax - FC Twente 4-1 (1-0) Ajax-stadion, Amsterdam 15.000 Roelof Luinge Van der Sar; Silooy, Blind, Van den Brom, F. de Boer; Rijkaard, Litmanen (46. Pettersson), Seedorf (72. Hansen); Finidi, R. de Boer, Overmars. Louis van Gaal Boschker; Zwijnenberg, Paus, Hoogma, Karnebeek; Boerebach, (58. Mols), Van Halst, Leurink, Vurens; Polley, Pahlplatz. Rob Baan 40. I - 0 R. de Boer, 51.2-0 Pettersson, 55. 3 - 0 Pettersson, 63. 3 1 Leurink, 84. 4 - 1 Blind (penalty) Bijzonderheden De wedstijd wordt gespeeld in het kader van de vierde ronde van het KNVB Bekertoernooi. Ajax bereikte die vierde ronde door van Heerenveen te winnen en FC Twente deed dat door de amateurclub Holland te verslaan. Scheidsrechter Roelof Luinge geeft 8 minuten voor tijd een rode kaart aan FC Twente- verdediger Clemens Zwijnenberg wanneer deze Mare Overmars in het strafschopgebied onderuit haalt. Stefan Pettersson wordt na afloop gehuldigd als de Man of the Match. Johnny Hansen treedt voor het laatst op in de hoofdmacht van Ajax. De Deense verdediger vertrekt per 1 januari naar zijn vroegere club Odense BK en krijgt van trainer Van Gaal de gelegenheid om voetballend afscheid te nemen van het Ajax-publiek. Commentaar Louis van Gaal: "Petje af voor Pettersson. Het is fantastisch zoals hij zijn rol van bankzitter benadert. Ook al is hij geen basisspeler meer, Pettersson bewijst wekelijks dat hij nog heel belangrijk voor Ajax is. Wij respecteren zijn beslissing om aan het eind van het seizoen terug te keren naar Zweden. Hij is in feite al een jaar langer gebleven dan hij eigenlijk van plan was." Uitslagen overige wedstrijden in de vierde ronde: Helmond Sport - FC Den Bosch 1-0 NEC - De Graafschap 2-1 RKC - Telstar 2 - 1 PSV - Willem II 2-1 ADO Den Haag - MW afgelast NAC - AZ afgelast Derde ronde: Dordrecht '90 - Emmen 6-2 (Dordrecht '90 speelt in de vierde ronde tegen Feyenoord) Stefan Pettersson was onbetwist de man van de wedstrijd in het bekertreffen tegen FC Twente. Als invaller scoorde hij twee keer en ontlokte met zijn uitstekende spel een compliment van zowel Louis van Gaal ak Twente-trainer Rob Baan.

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 57