4. 4. Ajax - Willem II Bijzonderheden Op vrijdagavond heeft Feyenoord met 1-0 van Roda JC verloren. Het is het eerste verlies van de Rotterdammers in deze competitie en door de winst op Willem II staat Ajax nu afgescheiden aan kop van de ranglijst en kan zich bovendien "herfstkampioen" noemen. Edwin van der Sar wordt uitgeroepen tot Man of the Match. Zijn cruciale redding bij een 1-0 achterstand op een inzet van Sylla is daar niet vreemd aan. Commentaar Louis van Gaal: "Dat we nu gemakkelijk kampioen gaan worden is de grootste onzin die er bestaat. De Nederlandse competitie is bijzonder zwaar. Ik word een beetje moe van dat gebagatelliseer van het niveau van het Nederlandse voetbal." Jan Reker: "Een kans als die van Mohamed Sylla? Die mag je op dit niveau niet missen. Zo'n kans missen is nog erger dan wanneer een keeper een terugspeelbal door zijn handen laat glippen." Trainer: Willem II: Trainer: Scoreverloop: Zondag 12 december 1993 Ajax - Willem II 3 - 1 (0-1) Ajax-stadion, Amsterdam 19.441 Mario van der Ende Van der Sar; Silooy, Blind, Van den Brom, F. de Boer; Rijkaard, Litmanen (85. Kreek), Seedorf (57. Pettersson); Finidi, R. de Boer, Overmars. Louis van Gaal Jansen; Meijs, Smits, Feskens, Bogers; Van Gastel, Van Geel, Van Hintum; Stewart, Van Arum, Sylla (78. Soumah). Jan Reker 40. 0 - l Van Arum, 55. I - l Van Arum eigen doel, 67. 2 - l Litmanen, 75. 3 -1 R. de Boer In de laatste competitiewedstrijd van het seizoen, thuis tegen Willem II, duurde het lang voordat Ajax een opening wist te vinden in de verdediging van de bezoekers. Aanvankelijk keek het elftal zelfs tegen een achterstand aan maar een eigen inzet en treffers van iari Litmanen en Ronald de Boer leverden de volle winst en de eerste plaats op de ranglijst op. Scheidsrechter: Ajax:

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 56