2. 3. Ajax - Go Ahead Eagles Bijzonderheden Het veld van het Ajax-stadion is bevroren maar egaal en levert geen gevaar voor de spelers op. Toch komen de hoofdrolspelers af en toe moeilijk uit de voeten. Na een kwartier speelt raakt Go Ahead- speler Cees Marbus ernstig geblesseerd. Na een botsing met zijn eigen keeper, die wat onstuimig uit zijn doel komt om Ronald de Boer van scoren af te houden, blijkt Marbus zijn kuitbeen te hebben gebroken. Hij wordt overgebracht naar het Amsterdamse VU-ziekenhuis. Op zaterdagavond heeft concurrent Feyenoord met 3-1 in Eindhoven van PSV gewonnen. Arbiter Dick Jol toont de gele kaart aan Ajax-aanvoerder Danny Blind wegens te fel protesteren. Het is Blind's derde gele kaart hetgeen betekent dat hij de volgende wedstrijd, uit tegen Heerenveen, geschorst is. Finidi George, die in de tweede helft ontketent en zijn vaste bewaker Jason van Blerk dol speelt, wordt na afloop gehuldigd als de Man of the Match. Frank de Boer's formidabele sprongkracht is net niet voldoende om Go Ahead-keeper Frank Ensink dwars te zitten. Tussen beide spelers in zit Jari Litmanen in de verdrukking. Arie van Os moet na afloop in de perskamer het fakebericht ontzenuwen als zou AC Milan belangstelling hebben voor Ajacied Jari Litmanen. Commentaar Louis van Gaal: "Het is makkelijk om in het midden van het veld voor dubieuze fouten te fluiten. Maar ze durven niet te fluiten voor overtredingen in het strafschopgebied. En dat is de plek waar Ajax meestal voetbalt. Het is alsof de duvel ermee speelt. Ik heb het idee dat de scheidsrechterij Ajax geen kampioen wil laten worden." Hen ten Cate: "Ik begon met feitelijk slechts één echte verdediger, Cees Marbus. Toen hij ook nog uitviel misten we een defensieve organisator en ik kan zeggen dat we het toch nog goed hebben gedaan. Finidi? Die is geweldig, niet van deze wereld." Heerenveen - Ajax Bijzonderheden De wedstrijd die aanvankelijk was vastgesteld op vrijdagavond 3 december maar geen doorgang kon vinden vanwege de slechte gesteldheid van het terrein wordt op een redelijk bespeelbare grasmat gespeeld. Door de overwinning komt Ajax langszij Feyenoord (dat in het weekend een punt heeft verspeeld aan FC Utrecht) in de rangschikking. Op grond van een beter doelsaldo bezettten de Amsterdammers de eerste plaats. Peter van Vossen krijgt kort na zijn entree als invaller een tik tegen zijn geblesseerde knie. Na afloop blijkt dat het gewricht behoorlijk is geraakt zodat de ongelukkige aanvaller opnieuw voor enige tijd in de ziekenboeg belandt. Danny Blind ontbreekt vanwege een schorsing. In zijn plaats is Frank de Boer de aanvoerder van Ajax. Scheidsrechter Uilenberg geeft één keer geel, aan Leeroy Echteld van Heerenveen. Na een botsing met Maarten de Jong verlaat Finidi George het veld met een knieblessure. Commentaar Louis van Gaal: "Ik heb een heel slecht Ajax gezien" Peter van Vossen: "Ik was voor het duel tegen Heerenveen fit. Ik heb mijn zinnen gezet op de periode na de winsterstop. Weer een blessure komt wel heel ongelegen. Maar na zoveel tegenslag word je er immuun voor." In Heerenveen draafde Peter van Vossen als invaller op. Het werd geen onverdeeld genoegen want na een schop van Leeroy Echteld raakte Peter opnieuw aan zijn knie geblesseerd. IMP FFRRMARI 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 55