Voor het eerst in de geschiedenis werd een vergadering van de ledenraad in het Olympisch Stadion gehouden. Na afloop ging de heren richting ABA (Ajax Business Asociates) sociëteit om met hun dames en genodigden een uiterst gezellige avond te beleven. Een en ander was perfect georganiseerd door Rolf Leeser, met als verrassingen het optreden van pianist Jan Vayne met een schitterende improvisatie op liederen als De herdertjes..." en "We are the Champions", alsook het optreden van Freek de Jonge, alles omlijst door "orkest"pianist Frankie Wilson. Tusen de bedrijven door werd de "Super Nobelprijs voor alles wat hij voor Ajax heeft gedaan en nog zal doen ("want ik ga door...") uitgereikt aan de elftalleider van de E-pupillen Henk van Teunenbroek. Een specifiek Ajax-museum, diverse restaurants, vergaderruimten en uiteraard ultra-moderne voorzieningen voor de spelers, zo staat omschreven in de folder over het Stadion Amsterdam, waar het altijd mooi weer is vanwege het unieke schuifdak, waardoor ook andere evenementen als bijvoorbeeld American Football, motorcross, rugby, (pop)concerten, boksgala's, tennis, basketballwedstrijden en ijsshows kunnen worden gehouden. Maar vooral is het natuurlijk een voetbalstadion waar Ajax als vaste bespeler hoopt tot prachtige nieuwe successen te komen, waar ook interlandwedstrijden en finales van Europa Cup-toernooien zullen worden gespeeld. Het object zal uitgroeien Freek de Jonge zorgde, zoals gebruikelijk, voor hilariteit met zijn optreden tijdens de feestavond ter gelegenheid van dertig jaar ledenraad. Foto: Louis van de Vuurst op de plek waar straks de middenstip komt te liggen (maar dan wel 10 meter boven het maaiveld!) joeg wethouder Genet de eerste paal inclusief een Amsterdammertje de grond in. Daarmee was de start van de bouw van het nieuwe multifunctionele stadion een feit. Het zal straks plaats gaan bieden aan 50.000 mensen die het stadion kunnen betreden via 58 ingangen. Comfort en veiligheid is verzekerd. Het stadion biedt louter overdekte zitplaatsen met onbelemmerd uitzicht op het veld. Parkeerplaatsen zijn er in overvloed. Het transferium biedt plaats aan 2600 auto's terwijl op loopafstand nog eens 5000 parkeerplaatsen beschikbaar zijn. Verder zullen twee mega Video-score borden ons van alles op de hoogte houden en zal het stadion verder worden aangekleed met een tot een internationaal begrip. Reden om nu al uit te kijken naar de opening op 22 juni 1996. 30 jaar ledenraad Tot die datum blijft Ajax in de Meer en zal ook het Olympisch Stadion nog regelmatig het toneel zijn van grote wedstrijden. Juist in dat stadion, met die enorme historie, vierde de ledenraad van Ajax op diezelfde 26ste november haar feestje vanwege het 30-jarig bestaan. De Super Nobelprijs van Ajax ging -voor het eerst- naar Henk van Teunenbroek, de elftalleider van de E 1 junioren. Foto: Louis van de Vuurst geheel verzorgde reis naar Parma met Ajax viel hem ten deel. "Zo lang als je maar wilt" riep Rolf Leeser in alle opwinding. "Prima", zeiden zijn collega's van Voorland, als ie maar wel op zaterdag weer terug is..." Tijn Middendorp

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 38