Oproep mogelijk werd om spelers langer voor onze club te behouden en er tegelijkertijd ook van verzekerd te zijn, dat de club er bij een eventuele verkoop of vertrek van een speler ook wel bij zou varen, alles natuurlijk binnen redelijke proporties. Na Leo werd Louis van Gaal de baas en hij gaf samen met Hennie Henrichs de aanzet tot de huidige technische structuur, met een direkteur opleiding in vaste dienst, zodat er bij het vertrek van de hoofdtrainer altijd continuïteit in de jeugdopleiding zou blijven bestaan. Co Adriaanse vervult deze functie al weer meer dan een jaar. De invulling van de huidige medische staf kreeg intussen ook verder gestalte. Onder Louis en zijn medewerkers werd het eerste elftal verder vervolmaakt en versterkt. Andre Kraan is de liaison tussen de technische staf en het bestuur. Door de geleverde prestaties staat Ajax nationaal en internationaal weer waar het hoort. En de zaterdag 1 speelt in de eerste klasse! financiën en organisatie Onze penningmeester nam ook de supervisie van kantooraangelegenheden op zich. In de loop der jaren werd de administratieve- en financiële organisatie op poten gezet en kregen wij in Maarten Oldenhof een uitstekend financieel direkteur. Was Ajax vijfjaar geleden bovendien nog een club in geldzorgen, momenteel zijn we weer een financieel gezonde vereniging en dat is een heel belangrijke constatering. Het is ook prettig te vermelden, dat Ajax met de belastingdienst ook weer op goede voet leeft en dat er over en weer vertrouwen is ontstaan. Onze doelstelling om zonder een sportmarketingbureau te werken is verwezenlijkt. Hiermee besparen wij niet alleen veel geld, het is voor Ajax zelf gewoon beter om de sponsorfinding en begeleiding volledig in eigen hand te nemen. Dit laatste is er bijvoorbeeld immers de directe oorzaak van de ABN/AMRO uiteindelijk onze hoofdsponsor is geworden, een feit waar we zeer gelukkig mee zijn. Zelf aandacht aan je relaties geven is de sleutel tot succes, niet alleen bij Ajax, overal trouwens! Daan van den Burg en Arie van Eyden zijn hier professioneel mee bezig. Bestuurlijk is Uri Coronel verantwoordelijk. Samen met Arie van Os is hij bovendien in belangrijke mate verantwoordelijk voor het welslagen van de stadionplannen in Amsterdam Zuid Oost. Dit stadion zal Ajax naar een nieuw niveau tillen. Een niveau waarop Ajax de commerciële en financiële waarborgen neer kan leggen voor grotere sportieve successen. supporters Onze supporters voelen zich weer meer bij Ajax betrokken en het is prettiger toeven in ons stadion, dat bovendien vrijwel altijd is uitverkocht. Onze supportersvereniging groeit als kool en de oud spelers hebben zich in Lucky Ajax verenigd, waardoor wij ze gelukkig steeds vaker in ons stadion zien. We zijn met een professionele stewardopleiding begonnen en binnenkort zal de kaart(voor)verkoop geautomatiseerd worden (Cotass), waardoor wij aan onze supporters, waar ze ook in Nederland wonen, een fantastische service kunnen gaan bieden. Met de aanstelling van Gerard Holsheimer als voetbal-coördinator werd ook het stukje wedstrijdvoorbereiding en supportersbeleid geprofessionaliseerd. Natuurlijk ben ik niet compleet en het is ook zeker niet de bedoeling om te snoeven, maar terugkijken op zo'n eerste lustrum mag best wel eens, en dan is het een plezierig gevoel om te ervaren dat het Ajax op alle fronten steeds beter gaat. Michael van Praag Voorzitter Langs deze weg willen wij u nog eens dringend op de algemene toegangsvoorwaarden wijzen welke in ons stadion gelden en welke boven de ingang van het Ajax- en Olympisch Stadion zijn vermeld. Een belangrijk artikel van die voorwaarden wordt hieronder nog eens vermeld: Het meenemen of bij zich dragen van vuurwerk, in welke vorm dan ook, is ten strengste verboden. De bekende rode fakkels vallen hier ook onder. Degene die deze regel overtreedt en daarop wordt betrapt, zal onherroepelijk uit het Stadion worden verwijderd en riskeert een stadionverbod, dat tot twee jaar kan oplopen. Wij nemen deze maatregel, omdat vuurwerk voor spelers en toeschouwers gevaarlijk is, door de KNVB, UEFA en FIFA is verboden, reeds tot onverantwoord hoge boetes voor Ajax heeft geleid en wellicht tot nog veel ernstiger sancties zal kunnen leiden. Als u een echte Ajax-supporter bent, dan brengt u uw club niet langer in gevaar, hoe sfeervol een en ander ook moge zijn, maar bedenken we met z'n allen iets anders om onze spelers voor en tijdens de wedstrijd op indrukwekkende wijze aan te moedigen en in de stemming te brengen. Het bestuur van de AFC Ajax AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 25