s eerste m Van de voorzitter Al weer vijf jaar geleden (19 januari 1989) ging het huidige bestuur aan de slag om van Ajax op alle gebieden een Europese topclub te maken. Voorzitter van Praag kijkt op deze periode terug, constateert wat er allemaal is gerealiseerd en ervaart het plezierige gevoel dat het Ajax op alle fronten steeds beter gaat. U ontvangt dit Magazine al wat verder in 1994, maar het is nooit te laat om iemand een voorspoedig en gezond nieuwjaar te wensen. Vandaar dat ik dat hier alsnog namens het bestuur doe. complimenten Het bestuur van de supportersvereniging verdient een groot compliment. Men is momenteel bezig een regiostructuur op te zetten en in januari verscheen de eerste aflevering van hun nieuwe blad "Ajax Life". Er gebeurt daar heel veel en dat helpt mee om Ajax groot te maken. Bent U eigenlijk al lid Nu ik dan toch complimenten uitdeel, dan behoort dat zeker ook de redaktie van het Ajax Magazine en de Kick Off ten deel te vallen. Ajax heeft nimmer zulke mooie publikaties gehad en daar zijn de werkelijk schitterende foto's van Louis van de Vuurst absoluut debet aan. Eerste lustrum Op 19 januari j.l. was het exact vijf jaar geleden dat dit bestuur werd geïnstalleerd en wanneer je er op terugkijkt, dan zijn die vijf jaar letterlijk omgevlogen. De moeilijkheid was, dat in feite alleen André Kraan en Hennie Henrichs met veel ervaring en kennis van de vereniging zitting namen, terwijl Uri Coronel, Arie van Os en ondergetekende van buiten afkwamen. Eerstgenoemden alsmede de aanwezige professionals gaven ons echter alle steun die maar nodig was en daardoor konden we ons toch al snel een plaatsje in het Ajax- gebeuren verwerven. Die hulp konden we goed gebruiken, want doordat het vorige bestuur en bloc was afgetreden, kon de vorige portefeuillehouder de nieuwe niet inwerken. Met de aanbevelingen van de commissie Gianotten op zak, gingen we aan de slag. "Van Ajax opnieuw een Europese topclub maken", was onze opdracht en een aantal zaken hadden daarbij bestuurlijke prioriteit. technisch beleid De aanstelling van Leo Beenhakker als technisch direkteur werd onze eerste belangrijke daad op dit gebied terwijl Arie van Os zich haastte om alle spelerscontracten op hun merites te bekijken. Hij bracht een aantal belangrijke veranderingen aan, waardoor het

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 24