Finidir thuis in Amsterda door Simon Zwartkruis fotografie: Louis van de Vuurst in 1982 streek de eerste Super Eagie neer op het Europese vasteland. Twaalf jaar na de behouden landing van pionier Stephen Keshi, bij Anderlecht, fladderen de Nigeriaanse adelaars in grote zwermen over de Europese voetbalvelden. Afgelopen zomer kreeg en greep Finidi George de kans zijn vleugels uit te slaan. Bij Ajax, club van zijn wildste dromen. Waar zijn leven in een half jaar tijd een enorme vlucht heeft genomen. Van schuchtere stagiare tot bejubelde basisklant. Van zijn kille hotelkamer naar de warmte van een eigen nestje, in Duivendrecht. Finidi George, domweg gelukkig op de Middenweg. De Super Eagles, het koosnaampje voor de internationals van Nigeria blijkt gelukkig gekozen. De trotse inwoners van de dit jaar op het WK debuterende voetbalnatie spiegelen zich maar al te graag aan de krachtige adelaar, met een heersersblik in de ogen op jacht naar zijn prooi. Finidi, 22 jaar, rechtsbuiten, onderkent de symbolische waarde van de fiere roofvogel. "Nigerianen zijn ontzettend trotse mensen, wat dat betreft past de adelaar perfect bij ons. Die trots openbaart zich vooral de laatste tijd weer heel sterk, nu we met het nationale team naar Amerika gaan. Sommige mensen vinden dat we aan zelfoverschatting lijden, noemen ons zelfs het Duitsland van Afrika. Maar dat is niet terecht. We voelen ons boven niemand verheven. We zijn gewoon overtuigd van onze kwaliteiten, meer niet." Hij ondersteunt zijn woorden, ongemerkt, met een aura van zelfverzekerdheid. Puur 14

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 14