V 20 oktober was niet alleen de dag van de f beslissing rond het stadion, het was ook de dag dat Ajax moest aantreden in het Olympisch Stadion tegen Besiktas. Ajax startte slecht. De Turken kwamen op 0-1 en een uitgoal in een Europa Cup wedstrijd kan funest zijn. Het was dus zaak in ieder geval te scoren maar het spel liep niet, Ajax had moeite de juiste weg t,e vinden. Dat deed Frank Rijkaard in de tweede helft wel met een strak schot. De invalbeurt van Ignacio ("Iggie") Tuhuteru en Martijn Reuser bleek een uitstekende zet te zijn. Beide spelers legden de basis voor de stadion staat gepland op 22 juni 1996. In de tussenliggende is er nog enorm veel werk te verrichten en zal alle tijd nodig zijn om de verhuizing van Ajax uit de Watergraafsmeer naar Amsterdam Zuid Oost perfect te laten verlopen. Het duel tegen Engeland met namens Ajax Frank en Ronald de Boer, Mare Overmars en Frank Rijkaard in de nationale ploeg, leverde een prima 2-0 zege op die de deur naar het WK in de Verenigde Staten opengooide. De winst kwam niet helemaal onfortuinlijk tot stand, maar wat maakt dat uit als het eindresultaat voor Nederland perfect is. Een punt tegen Polen was voldoende om de deelname aan het WK veilig te stellen. Dan moet er verder niet meer gezeurd worden over allerlei bijzaken maar dient alles direct professioneel en concreet geregeld te worden in het belang van een goede voorbereiding voor het toernooi in Amerika. De KNVB moet snel orde op zaken stellen. Als het tenminste allemaal zover komt. Maar daar twijfelde niemand meer aan. Tenminste één Ajacied had zich reeds in een vroeg stadium voor deelname aan het wereldkampioenschap verzekerd. Onze rechtsbuiten Finidi George had een belangrijk aandeel aan het gelijke spel (1-1) van Nigeria tegen Algerije, waardoorcL| Nigerianen zich plaatsten voor de eindrondes. Naast Finidi doet er misschien nog een tweede Ajax-Nigeriaan mee, de kortgeleden aangetrokken Christian Nwankwo Kanu, De boomlange L#7m) 17-jarige landgenoot van Finidi George In de thuiswedstrijd tegen Besiktas, in de tweede ronde van het Europa Cup-toernooi, was er een hoofdrol weggelegd voor invaller Ignacio Tuhuteru. Zijn voorzet stond aan de basis van het winnende doelpunt, gemaakt door Ronald de Boer. noodlottig. Een jammerlijk resultaat met de wedstrijden tegen Besiktas en vooral Feyenoord in het vooruitzicht. Inmiddels werd Louis van Gaal geplaagd door een flinke blessurelij st. Peter van Vossen zat het al vanaf het allereerste begin niet mee en werkte hard aan zijn terugkeer, de blessure van Dan Petersen duurde maan, voort en ook Tarik Oulida en Edgar Davids waren niet fit. Daar kwam in de voorbereiding op Ajax - Besiktas Mare Overmars nog worden gedaa Ha maakte zo'n uitstekende indruk tijdens zijn oefenstage dat hem een contract werd aangeboden voor drie jaar. De generale repetitie voor Besiktas von< plaats tegen FC Twente in Enschede en was alles behalve succesvol. Vorig seizoen werd geen enkel competitiepuntpunt tegen de Tukkers behaald, dus mocht verwacht worden dat de spelersgroep was gewaarschuwd. Concentratie en inzet was geboden en juist deze factoren gaven de doorslag voor het onnodige verlies. Want bij een 1-1 (Rijkaard) stand vlak voor tijd mocht natuurlijk niets geks meer gebeuren. Dat gebeurde helaas toch. De laatste vrije trap van de wedstrijd werd Ajax fn beroep moest ïugdtalenten Ignacio Tuhuteru en Martijn Reuser. "Ons geheime wapen", zei Louis van Gaal wat lacherig vooraf, niet wetende dat de beide jonkies een belangrijke rol zouden gaan spelen in de Ontmoeting tegen de Turkse hj^êpvinnaar. Besiktas winnende treffer van Ronald de Boer zodat Ajax toch met winst van het veld stapte. "Slecht spelen en toch winnen, we leken Feyenoord wel" merkte Louis van Gaal na afloop op. Inderdaad... Datzelfde Feyenoord mocht vervolgens in het Olympisch Stadion weer eens proberen de blamerende nederlagen van voorheen (3-0, 5-0, 5-2, en 4-0) een halt toe te roepen. Dat leek inderdaad te gaan lukken. De Rotterdammers kwamen tot hun eigen verbazing met 2-0 voor nadat in de vierde minuut lohn van der Brom de paal bij Ed de Goey had geraakt. Om de afstand in de competitie niet nog groter te maken mocht Ajax absoluut niet verliezen en gelukkig maakte Jari Litmanen snel 1-2. Het bracht Ajax weer in de race naar tenminste de gelijkmaker. Daar had Ajax gezien het vertoonde spel meer dan recht op. Feyenoord kwam er totaal niet meer aan te pas en werd overklast. Het was een wonder dat het toch nog zolang 1-2 bleef. Onze ploeg creëerde veel scoringskansen maar ging daar onvoldoende mee om. Nu moest het publiek nog echt blij zijn met de late gelijkmaker van Jari Litmanen terwijl de 2- 2 eindstand totaal geen afspiegeling was van het werkelijke krachtsverschil. Na zijn Europa Cup debuut tegen Besiktas maakte Martijn Reuser nu ook zijn competitiedebuut in het eerste elftal van Ajax. De plotselinge terugkeer van Frits Korbach gaf aan de inhaalwedstrijd tegen Cambuur A IAV AA A r. A7IMF HFCFAARFR 1993 9

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 9