volkomen verschillende wedstrijden. Die slechte instelling was er in de competitie tegen AZ in Alkmaar ook. Het is een matige ploeg, maar wel één, die zich tegen de toppers goed kan opladen. Zo versloeg het eerder in deze competitie ook PSV. Als je dan met die wetenschap door de trainer zo goed bent voorbereid en je staat binnen de minuut met 1-0 achter, kun je de vraag stellen of er wel geluisterd is. Nu liep iedereen vanaf het begin achter de feiten aan. Na twee wissels in de rust ging het aanvankelijk wat beter hetgeen de gelijkmaker opleverde van Rosco Viereck. Dan denk je aan de kant dat de ploeg zich heeft hersteld en dat de wedstrijd naar zich toe wordt getrokken. Maar als je dan binnen vijf minuten weer met 3-1 achterstaat, houdt alles op. Nee, de prima instelling van de vorige twee wedstrijden was er duidelijk niet. Cas Harms Junioren A 2 In Utrecht tegen FC Utrecht werd met 2-1 verloren. Vooral de wedstrijdmentaliteit en instelling van diverse spelers was onvoldoende. Utrecht zette daar wel de nodige interesse tegenover en werd de verdiende winnaar. De enige Ajax-goal werd door Eli Louhenapessy gemaakt na een goede actie van Cofey Mensah. De volgende uitwedstrijd tegen ADO in Den Haag, met 5-2 winst, was de beste wedstrijd tot dan toe. Met een gezonde portie strijdlust en een goede tegenstander werd het een acceptabele partij voetbal. Joël Titaley opende fraai de score. Na de rust werd uitstekend verder gespeeld, met Dennis de Haan en Cofey Mensah als uitblinkers. Eli Louhenapessy (2x), Danny Murphy en Joël Emanuelson maakten de vijf doelpunten vol. Omdat de thuiswedstrijd tegen Hollandia werd afgelast, speelden we onze derde uitwedstrijd op rij, dit keer in Leeuwarden tegen Cambuur. Op de uiteindelijke 5-0 overwinning viel niets aan te merken, want Cambuur was beslist niet tegen ons spel opgewassen. Jammer was het, dat de enorme wind vaak afbreuk deed aan ons spel. Met Donny van Pinxteren en Adil Malouk hadden we onze beste spelers. De regelmatige score tot stand via Julien Emanuelson (2x), Jerry van Haagen, Danny Murphy en Casper Overduin. Teun Bogaard. Junioren C 1 In de wedstrijd tegen NFC B 1 speelde Ajax vooral in het eerste half uur goed en snel voetbal, dat resulteerde in een 4-0 ruststand door Gehring, Douglas, Van der Meije en Tong en Fa. Het laatste deel van de eerste helft werd het daarentegen zeer rommelig, maar na de thee werd de draad weer goed opgepakt en werd er goed gevoetbald op een steeds slechter wordend veld. Gehring (3x), Tong en Fa (2x), Lamey (2x) en Van der Meije zorgden voor 12-0. Zowaar kon NFC in de laatste minuten nog voor een tegentreffer zorgen. Eindstand 12-1. Tegen Amstelland B 1 speelden we een heel pittige wedstrijd, die echter op een zeer goede manier is verwerkt. Amstelland bezat een ploeg met veel fysieke kracht, hetgeen ook gedurende de hele wedstrijd volop werd gebruikt. Na tien minuten kwamen we met 1-0 achter en hoewel Lamey gelijk maakte keken we in de rust opnieuw tegen een achterstand aan (2-1). Het beeld van de tweede helft was een kopie van de eerste met dat verschil dat Ajax nu tweemaal scoorde door Gehring en onze tegenstander in de laatste minuut 3-3 aantekende. Jan van Eyden. Junioren C 2 Op een slecht veld en met erbarmelijk weer werd de wedstrijd tegen AFC afgewerkt. Een beter spelend Ajax had in de eerste helft een groot veldoverwicht, maar ondanks dat, wist alleen Lorenzo uit een dieptepass van Karim te scoren. Toen Ruben na de hervatting al snel 2-0 scoorde, dacht Ajax de wedstrijd makkelijk uit te kunnen spelen, maar al snel kwam AFC naderbij tot 2-1 en er begon zich een aardige partij te ontwikkelen. Ajax kreeg daarbij nog de beste kansen, waaronder een gemiste strafschop van Ruben. Daaruit putte AFC zoveel moed, dat ze alsnog op 2- 2 finishten. Tegen Leiden (7-1) en TerLeede (4-0) werd vervolgens vriendschappelijk gespeeld in niet al te beste wedstrijden. Ajax was voor de SC Voorland een maatje te groot. Zonder echt goed te voetballen domineerde Ajax de hele eerste helft en mocht het een wonder heten, dat het met de rust nog maar 3-0 stond, door goals van Lorenzo, Paul en Robert. In de tweede helft opnieuw een beter spelend Ajax, dat de tegenstander op eigen helft vastzette, hetgeen resulteerde in een aantal fraaie treffers. Uiteindelijk werd het een 9-0 zege, maar toch verdient de ploeg van Voorland een reuze compliment, omdat het toch steeds probeerde voetballend een oplossing te vinden en niet de bal maar zo ver mogelijk probeerde weg te trappen. Tegen DCG werd Ajax in de eerste helft met de rug tegen de muur gezet. De agressief spelende tegenstander heerste op alle fronten. Dat het desondanks 0-1 bleef, was vooral aan Vincent te danken, die Ajax met een paar behoorlijke saves voor een grotere achterstand behoedde. In de tweede helft waren de rollen omgekeerd, maar helaas wisten onze jongens niet hoe met de kansen om te springen. Vooral in de slotperiode werden enkele mogelijkheden jammerlijk om zeep gebracht, waardoor Ajax achteraf toch nog onverdiend verloor. W. Stuut en G. de Haan. Junioren D 1 Helaas bood Fortius C 2 ons team geen enkele tegenstand. Het valt de jongens dan ook alleen maar te prijzen, dat ze tot de laatste minuut geprobeerd hebben goed voetbal op de mat te leggen. Uitslag: 20-0! (De hoogste score (t/m 3 oktober) door één van de jeugdelftallen van Ajax bereikt, (red)) Tegen De Geuzen C 1 bleek pas het echte werk te beginnen. De tegenstanders waren fysiek zo groot en sterk, dat veel van onze jongens het moeilijk hadden en door de trainer in de rust moesten worden opgepept. Daarna lieten onze jongens de bal sneller rondgaan, zodat de tegenstander minder kans kreeg aan de bal te komen. De Geuzen kwam zelfs onder druk te staan en

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 83