Goals Goals Goals een keer dicht bij een treffer. Na de pauze speelde PSV alles of niets en kreeg de ploeg het wel moeilijk, maar echte kansen werden niet weggegeven. Via een strafschop hadden we de strijd zelfs definitief kunnen beslissen, maar deze werd helaas gemist. Vervolgens was Stichting Feyenoord onze volgende opponent en daar had Ajax het vorig jaar ook verloren. Met nog meer overtuiging dan in Eindhoven werd Feyenoord teruggedrongen. Reeds na vier minuten leverde dat een strafschop op, die door Ron van de Broek prima werd ingeschoten. Ook daarna behielden wij het beste van het spel, maar kwamen tot aan de rust niet meer aan scoren toe. In de tweede helft probeerden de Rotterdammers er alles aan te doen, maar Ajax was gewoon sterker. Ron van de Broek, opnieuw uit een strafschop, en Danny Landzaat, met een kopbal, bepaalden de winst op 3-0. Instelling In de herfstvakantie speelde de A 1 twee wedstrijden in het Eurostyle tournooi bij Argon. Tegen PSV werd een heel goede 3-1 overwinning geboekt en tegen Feyenoord werd een nederlaag met dezelfde cijfers geleden. Niet vanwege de uitslag, maar alleen wat betreft instelling waren het twee Jeugdoverzicht =3 ""§3 3 o Hoe succesvol de jeugdopleiding van Ajax is mag blijken uit het feit dat bij het Nederlands Elftal onder 18 jaar regelmatig Ajacieden deeluitmaken van de selectie zoals Clarence Seedorf, Patrick Kluivert, Casper Nelisr A/Vendel Witzenhausen, Robel Goitom, Dave van de Berg en Nordin Wooter. Deze en andere namen komt U weer tegen in de verschillende wedstrijden van onze jeugdteams. Grote uitslagen worden er vermeld maar ook opmerkingen over mentaliteit, instelling en... het missen van kansen. Junioren A 1 Het team heeft zich tegen FC Zwolle met een 6-1 zege gerevancheerd voor de slechte wedstrijd tegen Heerenveen. FC Zwolle kreeg in een goed gespeelde ontmoeting geen enkele kans. Rob Gehring opende de score met een fraaie kopbal en Nordin Wooter (2x) en Patrick Kluivert zorgden voor een comfortabele 4-1 ruststand, waarbij de tegengoal van FC Zwolle duidelijk buitenspel was. Patrick Kluivert maakte met twee goals de zes vol. De uitwedstrijd tegen PSV was het duel van de waarheid. De laatste jaren was daar niet gewonnen. Deze keer lukte het wel. Door een fantastische wedstrijdmentaliteit werden de Eindhovenaren verslagen en eens temeer werd aangetoond dat wanneer er echt alles aan wordt gedaan om een wedstrijd te winnen, dat vaak ook lukt. In de eerste helft wogen de ploegen aardig tegen elkaar op en daarin maakte Patrick Kluivert een fraaie goal (0-1) en teisterde Nordin Wooter de lat, maar ook PSV was

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 81