het stadion komt er! Het stadion was niet het gesprek van de dag, het was het gesprek van de maand, zeker voor de direct betrokkenen die met overgave hebben gestreden voor de realisatie van een droom. Maar ook binnen de lijnen had Ajax niet te klagen. In de competitie, het KNVB Bekertoernooi en de Europa Cup werden prima resultaten geboekt. Het spektakel in het Olympisch Stadion tegen Hadjuk Split met die schitterende 6- 0 winst bleek een echte uitschieter te zijn in het Europa Cup voetbal. Helaas lieten de overige Nederlandse deelnemers het vrijwel unaniem afweten. Alleen Feyenoord bereikte, ten koste van de kampioen van IJsland, de tweede ronde. Amsterdam en Rotterdam keken gespannen uit naar de loting voor de tweede ronde, op 1 oktober. Waar Feyenoord het tegen de "lieverdjes" van FC Porto zou moeten opnemen werd Ajax aan een oude bekende gekoppeld. Het Turkse Besiktas was in 1966 al eens de tegenstander. Het bleek het begin van wel een onvergetelijke periode. Verbintenissen Tussen de bedrijven had Ajax de besprekingen over de verlenging van het contract met doelman Edwin van der Sar geopend en besloot de keeper zijn verbintenis met onze club met twee jaar te verlengen. Tot 30 juni 1996 is hij thans aan Ajax verbonden. Ook met onze technisch directeur Louis van Gaal zullen gesprekken gevoerd worden (en mogelijk reeds zijn afgerond) over verlenging of beëindiging van zijn in juli 1994 aflopende contract. Al enige tijd terug liet van Gaal weten "pas in december een beslissing te nemen" dus mogen we verwachten dat we inmiddels weten wat er is besloten. In competitieverband stond op 3 oktober de thuisontmoeting tegen VW op het programma. De wedstrijd zelf gaf weinig reden tot grote opwinding. In tegenstelling tot vele andere clubs nam VW nog wel eens de moeite enigszins massaal aan te vallen, al bleef de aandacht voor de defensieve taken de overhand hebben. Het was dus weer lastig doorkomen voor onze aanvallers waarvan alleen Frank Rijkaard en Jari Litmanen het net wisten vonden, daarmee de winst veilig stellend. Stadion De aanloop naar een positieve afloop omtrent de bouw van het nieuwe stadion begon op 6 oktober toen de rechtbank van Amsterdam alle bezwaren van de gemeente Ouder Amstel van de hand wees. Weer was een beer geschoten op weg naar de realisatie van het prachtige multifunctioneel stadion in Amsterdam Zuid Oost. Het wachten was op een uitspraak van de Raad van State, die zou plaatsvinden op 20 oktober. Al bijna vijf jaar werd er alleen maar gesproken, geschreven en geprocedeerd over het stadion. Weer helemaal opnieuw moeten beginnen zou dramatisch zijn voor iedereen die bij het project betrokken is geweest. Alle twijfel en onrust viel viel volledig weg op het moment 20 oktober om tien uur 's-ochtends) dat het bericht binnen kwam dat de Raad van State alle bezwaren niet ontvankelijk had verklaard en de gemeente Amsterdam definitief het groene licht kreeg voor de bouw van het stadioir. Feest, champagne, vele zuchten van verlichting. De gemeente Amsterdam en Ajax konden elkaar complimenteren met het behaalde succes waarbij in onze club Uri Coronel en Arie van Os de eerste betrokkenen bij het hele project zijn geweest. Een kroon op het vele werk van de afgelopen jaren, waarbij veel hindernissen moesten worden overwonnen. Eerste paal en het WK Op vrijdag 26 november ging de eerste paal de grond in terwijl de opening van het AJAX MAGAZINE DECEMBER 1993 7

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 7