in van Sar Karriere 7 een balletje konden trappen. Ik was altijd een rustig ventje. Deed wel met alles mee, maar nam nooit het voortouw. Net als nu, eigenlijk. Maar goed, na schooltijd gingen we naar de speeltuin, waar een voetbalveldje met grote doelen was aangelegd. Nou ja, voetbalveldje... Er zat geen grasspriet in de grond. Daar heb ik heel wat broeken kapot gedoken. Na de lagere school ben ik naar de MAVO gegaan, in Noordwijk. Dat ging soepeitjes, de HAVO had ik op zich ook wel kunnen doen, denk ik. Maar ik ben naar de Leidse Middelbare Detailhandelsschool gegaan. Een sportzaak leek me wel wat. Iets heel anders dan mijn vader, die is kleurmaker bij de AKZO. Toen ik bij Ajax terecht kon ben ik naar de MDS in Amsterdam verkast. Dat ging even goed, maar vanaf het moment dat ik bij de selectie kwam ging het mis. Ik ben er mee gestopt." door Simon Zwartkruis In het Ajax Magazine 3 kwam Edgar Davids voor het voetlicht in de serie Karriere 7, In het vierde nummer van deze jaargang komt Ajax-keeper Edwin van der Sar aan het woord over de diverse étappes die zijn loopbaan markeerden. Een nuchtere maar geenszins koele jongeman aan het woord. De jeugd "Mijn leven heeft zich tot nu toe afgespeeld in Voorhout, een plaatsje tussen Noordwijk en Leiden. Ik ben er geboren, opgegroeid en woon er nu nog steeds, bij mijn ouders en m'n zusje van twintig. Lekker makkelijk, alles wordt voor je verzorgd. Van mijn lagere schooltijd kan ik me weinig meer herinneren. Eigenlijk alleen dat er een veldje voor de school lag. Daar voetbalden we zo veel we konden. Met een vaste groep vriendjes kwamen we elke ochtend een half uur te vroeg op school, zodat we ook voor de les nog even 2. De eerste club "Dat was Foreholte, in Voorhout. Een hele gezellige dorpsclub met veel activiteiten en feesten. Mijn vader speelde daar ook, op laag niveau. Hij was een degelijke rechtsback, hobbelde voor z'n plezier mee in het vijfde of het zesde elftal. Ik ben zelf op m'n zevende begonnen. De eerste

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 76