werk van John Hansen. Slordigheden in de Ajax defensie leidde nog wel tot 2-1, maar Ignacio Tuhuteru stelde orde op zaken, door Ajax' derde doelpunt in de touwen te jagen, hetgeen tevens de eindstand opleverde. De uitwedstrijd tegen Vitesse, gespeeld in een schitterende accommodate op de Wageningse Berg, verliep voorspoedig. Peter van Vossen scoorde heel snel 1-0 en ondanks veel kansen bleef het daarbij. In het begin van de tweede helft tikte Menno van Appelen 2-0 in en scoorde Donny Huysen met een agressief schot 3-0. De ploeg maakte het zich vervolgens onnodig moeilijk door Vitesse naar 3-2 terug te laten komen door onachtzaamheden in de defensie. Vlak voor tijd maakte Donny Huysen aan alle onzekerheid een einde: eindstand 4-2. Beker Voor de eerste ronde van het bekertoernooi werd tegen en in Aalsmeer gespeeld. Het enige positieve was de 3-0 winst (Donny Huysen 2x en Kiki Musampa), voor het overige werd er van beide kanten slecht gespeeld en leverde ons deze wedstrijd ook nog twee gele kaarten op. Vervolgens ging het in het bekertoernooi tegen Animo. In een bijzonder zwak gespeelde wedstrijd waarbij de mentaliteit van Ajax te wensen overliet, kreeg de ploeg in de eerste helft geen enkele uitgespeelde kans. Sterker nog, André Ooyer moest zelfs een keer de bal van de doellijn halen. Een verbolgen trainer sprak in de rust onze spelers ernstig toe over hun houding in het veld, met uitzondering van Ignacio Tuhuteru en Stanley Menzo. Hoewel het spel niet direct beter werd, was het gevolg van de donderspeech in ieder geval dat een aantal spelers zich geroepen voelden de mouwen een op te stropen. Met een uithaal scoorde Martijn Reuser 1-0 en werd tot ons aller opluchting de gelijkmaker van Animo afgekeurd. Door een schitterende redding van Stanley Menzo en een goal van Donny Huysen in de laatste minuut werd de 2-0 winst dan toch een feit. Ter gelegenheid van de officiële opening van de hoofdtribune bij de voetbalclub Lelystad speelde Ajax een gastwedstrijd. Onder grote belangstelling en in een prima sfeer scoorde onze nieuwe aanwinst uit Nigeria, Kanu, met een ziedend schot 1-0. Martijn Reuser en Hans van der Haar bepaalde de eindstand op 3-0. Met veel plezier kan worden teruggekeken op de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard. En dat ondanks het gelijke spel (1-1). In eem leuk gespeelde eerste helft scoorde Ajax 1-0 door Donny Huysen en kreeg de ploeg na rust onmiddellijk twee goede kansen om de voorsprong verder uit te bouwen. Een foutje van Dick van Burik, die overigens zeer solide speelde, leidde de tegenaanval in, waaruit Fortuna beheerst 1-1 scoorde. Daarna was Ajax de weg kwijt en kreeg Fortuna nog de beste kansen maar het bleef 1-1.

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 72