De entree van Christian Nwankwo Kanu Ajax 2 betaald voetbal door Herman Bosschieter en Adri Blekkenhorst Door omstandigheden kon niet eerder melding gemaakt worden van enige eerder behaalde resultaten aan het begin van het seizoen. Elftalleider Herman Bosschieter en "invaller" Adri Blekkenhorst doen hierover verslag. In het Zilveren Botter tournooi werd ADO Den Haag met maar liefst 7-1 Dries Boussatta 4x, Ignacio Tuhuteru 2x en Donny Huysen lx) verslagen met noodgedwongen Hans van de Haar in het doel vanwege een blessure van Peter van der Kwaak. De veldspeler deed het uitstekend en werd zelfs na de eerste dag genomineerd om uitgeroepen te worden tot de beste keeper van het toernooi. Ook Bayer Leverkusen werd eenvoudig met 3-0 opzij geschoven door goals van Olaf Lindenbergh, Mendel Witzenhausen en Mike Offenberg. Een dag later, met nu Casper Nelis in het doel, werd weliswaar eerst met 7-0 van het Noordhollands elftal gewonnen maar liep het tegen Volendam, door te arrogant spel van de onzen, helemaal mis en ging de finale onze neus voorbij. Vanwege het slechte weer werd er niet meer om de derde en vierde plaats gespeeld. ontwikkelingshulp Op 27 augustus vond er nog een wedstrijd plaats in het kader van de ontwikkelingshulp tegen het nationale elftal van Zambia. Tegen een heel nieuw team was Ajax duidelijk de meerdere, uitgedrukt in drie doelpunten van Mendel Witzenhausen, Donny Huysen en Ignacio Tuhuteru. Maakten onze vrienden uit Zambia buiten het veld een wat verlegen indruk, in het veld was daar niets van te merken. Zij bleken slechte verliezers, hetgeen tot uitdrukking kwam door tweede rode kaarten na onbezonnen akties op de ledematen van onze spelers. In de wedstrijd voor de Beloftencompetitie tegen MW 2 was na afloop de vraag, wat men in Maastricht onder "beloften" verstaat. De Limburgers werden direct in de verdediging gedrongen en het was slechts aan gebrek aan afwerking aan Ajax-zijde te danken, dat de ruststand slechts 2-0 was, door treffers van Hans van der Haar en Rob Alflen. Na de thee ging het met Ajax veel beter en had MW totaal geen verweer meer. Donny Huysen (2x), Ali Fattouchi, André Ooyer, Hans van der Haar, Ignacio Tuhuteru en Rob Alflen tilden de eindstand moeiteloos naar 9-0 Tegen Lille 2, eveneens voor de Beloftencompetitie, in het Olympisch Stadion, speelde Ajax voornamelijk op de helft van de Fransen en het was gastspeler Chris Kanu (Nigeria), die Ajax met een leep kopballetje aan de leiding bracht. Lille probeerde de Ajacieden met wat nare overtredingen te provoceren, maar die bleven echter beheerst spelen. In de tweede helft scoorde Chris Kanu zelfs 2-0, na goed

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 71