die zeer veel fouten maakten, maar de toeschouwers amuseerde. Op het moment dat Ajax na een half uur met 2-0 achter kwam, werd het stil rond het bijveld van het Olympisch Stadion en vreesde ieder opnieuw een nederlaag. Vlak voor rust bracht Raymond Barkema, na een perfecte voorzet van Lloyd de Meza, hoog opspringend, met een fraaie kopbal, de achterstand terug tot 2-1. De tweede helft werd een festival van gemiste kansen aan beide zijden. Dit keer had Ajax echter het kleine beetje geluk mee en scoorde nog tweemaal via Lloyd de Meza, terwijl de gasten daar niets meer tegenover konden stellen. Een eindstand derhalve van 3-2 en Ajax' eerste overwinning. In de derde ronde om de districtbeker was Ajax ditmaal gekoppeld aan Nijenrodes. Het werd een veel te harde wedstrijd, waarin de gasten uit Breukelen hun gebrek aan techniek met (te) felle inzet compenseerden. Toch konden zij niet voorkomen, dat Ajax met 2-0 won. De eerste goal werd door Renato Dijksterhuis - lange tijd geblesseerd geweest - gemaakt uit een vrije trap en de tweede treffer kwam van de voet van Omar Tahya. In de vierde ronde zal RCH uit Heemstede de volgende tegenstander zijn. Wim Heisterkamp Ajax 2 Na een zeer sterk begin tegen HCSC 2 in Den Helder gaf onze ploeg de tegenstander steeds meer de ruimte. Het gevolg daarvan was, dat wij kort voor rust tegen een achterstand aankeken, omdat de defensie vergat rigoureus te "ruimen". Direct na de hervatting kogelde Lloyd de Meza op de paal en uit de aanval die daaruit volgde scoorde HCSC zelfs 2-0. Ajax zakte daarna ver weg en het was een wonder, dat daar niet van werd geprofiteerd. Echter, toen Jerry Kisoor in het strafschopgebied onderuit werd gehaald en Lloyd de Meza de toegekende penalty benutte, kwam het geloof in eigen kunnen terug. Het was Jerry Kisoor, die met een schuiver de gelijkmaker scoorde (2-2) en daarmee kwam onze ploeg bijzonder goed weg. Tegen Aalsmeer 2 voltrok zich een merkwaardige wedstrijd van twee ploegen, die met een open verdediging speelden, waarbij de meest riante mogelijkheden om te scoren werden verprutst. Patrick Schuurman bracht ons via twee fraaie treffers op 2-0, maar nog voor rust werd die voorsprong verkleind tot 2-1. In de tweede periode kwam Aalsmeer zelfs nog langszij, maar Nuno Fereira gebruikte uit de vele mogelijkheden twee kansen, om de winst definitief veilig te stellen. In de uitwedstrijd tegen CSW trachtte een fysiek sterke en fanatiek spelende ploeg ons te intimideren, maar wij hielden gelukkig het hoofd koel en gebruikten het enig juiste wapen: geen onnodige duels opzoeken en "one-touch" voetbal, hetgeen bij vlagen ook lukte. Robin Pronk opende de score met een afstandschot en Matsumitsu Takoh bracht ons opnieuw aan de leiding, na de gelijkmaker van CSW. Vervolgens maakte Richard Louwers in de tweede helft 3-1 en leek de strijd beslist. Op het moment dat Marcel Menzo uitviel, werd het bij ons om onbegrijpelijke redenen een "gatenkaas", waarvan onze tegenstander twee maal perfect profiteerde. We mochten uiteindelijk nog blij zijn met de puntendeling, maar dat mag tegen zo'n simpele tegenstander toch eigenlijk niet gebeuren. De ontmoeting thuis tegen Zandvoort '75 2 liep wederom uit op een gelijkspel. Omdat wij onze defensieve taken verwaarloosden en alleen maar ten aanval gingen, gaven wij Zandvoort "open huis", hetgeen voor rust resulteerde in een 2-0 achterstand. Na de thee werd alles wat agressiever aangepakt en door Matsumitsu Takoh (2x) kwamen wij binnen twintig minuten langszij. Daarna kregen we nog legio kansen de winst te grijpen, maar ook nu gaven wij een punt geheel onnodig uit handen. Rob Been Sr Ajax 3 De eerste helft van de wedstrijd tegen IJFC speelde Ajax redelijk, zodat we een 2-0 voorsprong konden nemen. Daarna zakte het iets terug, maar kon de ploeg toch eenvoudig naar 4-0 uitlopen. Hoewel in de rust nog goede afspraken gemaakt waren, kwam daar niets meer van terecht. Het werd een rommeltje, met veel praten en weinig wol. Er werd niet meer als team gevoetbald, waardoor IJFC het initiatief nam em tot 4-3 terugkwam. Het was maar goed dat er afgefloten werd, anders was het misschien nog erger geworden. De Randamie (2x, waarbij een beauty), De Ronde en Grootenboer scoorden. De les van de week ervoor werd tegen NFC goed ter harte genomen. In de eerste helft goed voetbal, al was de voorsprong bij rust slechts 1-0, te weinig gezien het aantal kansen. Na rust werd goed gecombineerd en ging de bal in hoog tempo rond, met als gevolg een 6-0 zege. Goals van Vos (4x), De Ronde en Spaargaren. Vervolgens speelden we tegen Zeeburgia en behoudens de eerste tien minuten werd het een walk-over. Met een 11-0 zege kwamen we van het veld. Cees Vos (5x), De Ronde (2x), Been, Spaargaren, Scorsolini en Bosschieter kenden geen medelijden. Tegen DESTO in Utrecht speelden we een zogenaamde "topper". In deze wedstrijd traden we tegen een harde en felle tegenstander aan. Een klein foutje in de achterhoede betekende een 1-0 achterstand en wat we daarna ook probeerden, we kregen de gelijkmaker niet op het bord, ook al omdat de helft van ons team een complete off-day had. Tel daarbij dat DESTO de voorsprong koesterde en iedere bal zo ver mogelijk wegtrapte, waarvoor de scheidsrechter overigens geen seconde bijtelde, en de eerste competitienederlaag is verklaard. Hopelijk hebben we er toch iets van geleerd, want van zo'n tegenstander mag je eigenlijk niet verliezen. Frans Grootenboer. Dankbetuiging. Hierbij dank ik het Bestuur van Ajax en commissieleden hartelijk voor de mooie fruitmand en andere blijken van belangstelling, die ik tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis mocht ontvangen. Mevr. W. Grootenboer

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 68