Optimisme ondanks pech Ajax zaterdag Het eerste elftal kent lastige tijden hoewel de eerste puntjes zijn binnengesprokkeld en de eerste ronde voor de beker werd overleefd. De overige zaterdagteams spelen met wisselend succes hun wedstrijden. Hieronder een verslag van de stand van zaken binnen de zaterdagafdeling van Ajax. Ajax 1 De ploeg kent nog steeds dezelfde problemen, die ook al in het vorige nummer werd aangestipt. Toch blijft de sfeer in de groep goed en is een ieder optimistisch. Eens zal de ommekeer komen. In Lisse werd met 2-1 verloren en ook hier kende de ploeg geen geluk. Na een 1-0 achterstand kwam Ajax langzaam onder de druk uit en werd geleidelijk sterker. De doelman van Lisse moest enkele malen handelend optreden om een Ajax-goal te voorkomen. In de tweede helft was het wachten op de gelijkmaker, maar helaas werd het kort voor tijd 2-0 en pas toen wist Alex Kroes in blessuretijd raak te schieten. In de thuiswedstrijd tegen ARC wist Ajax dan eindelijk het eerste puntje in de competitie te behalen (1-1), maar ook nu had er meer in gezeten. Vooral in de tweede helft ontsnapte het Alphense doel enkele malen miraculeus aan doorboring. Lloyd de Meza en Omar Tahya misten de goal op een haar na en Ton Fens raakte met een vliegend schot de lat, nadat Omar Tahya de meer dan verdiende gelijkmaker reeds had laten aantekenen. Wel, als er één schaap over de dam is, volgen er meestal meer. Tegen Excelsior Maassluis was dat helaas nog niet zo. Hier moesten we de punten weer aan de tegenstander laten, maar ook nu klonk na afloop: "Ajax had beslist meer verdiend." Alleen heeft Dick de Groot en zijn ploeg daar weinig aan. Excelsior ging fanatiek van start en had een overwicht. Foto: Louis van de Vuurst maar kwam pas na een half uur tot scoren, door een ongelukkig eigen doelpunt van Cees van Oevelen. Toen het kort voor rust 2-0 werd, leek de wedstrijd gelopen, maar niets bleek minder waar. Ajax kwam terug en toen de doelman van Excelsior een afstandschot van Mark Geestman niet onder controle kon krijgen, was Lloyd de Meza er als de kippen bij, om 2-1 aan te tekenen. Ajax ging door en zette Excelsior met de rug tegen de muur, echter, het kleine beetje geluk ontbrak. Twee minuten in blessuretijd maakten de gastheren zelfs nog een derde doelpunt. Volle winst In de thuiswedstrijd tegen Huizen zag het publiek twee aanvallend spelende ploegen,

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 67