prachtig dat die jongen nu bij NAC speelt. Dat heeft allemaal meegewogen in mijn beslissing om naar de zaterdag 1 te komen. Bovendien, zou ik veel meer vrije tijd krijgen omdat het zaterdagelftal veel minder traint dan de A 1. En kon ik op die manier meer tijd aan mijn studie geven. Want dat is nu nummer één. Op vier "Voorafheb ik aan de trainer gevraagd wat hij met mij van plan was in dat zaterdagelftal want ik wilde zelf graag voor de nummer 4 positie gaan. Dat heeft goed uitgepakt want ik heb bijna alle wedstrijden op die plek gespeeld. Het gaat dus prima. Ik zit lekker in m'n vel. Onderling hebben wij een vrij goede groep, een prima sfeer, alleen de prestaties blijven nog even uit. Het niveau is hoger geworden, het is voor iedereen even wennen, zeker niet alleen voor de jonkies. Fysiek komen we soms wat te kort, voetballend gaat het wel maar we scoren te weinig en krijgen vaak van die simpele goaltjes tegen. Het is allemaal wel harder geworden. In de jeugd is het tikkie-tikkie. Dat wordt er echt ingeramd. Zelden wordt een bal zomaar naar voren gespeeld. Nou, in de zaterdag zie je dat wel bij de tegenstander en dan ga je daar zelf ook een beetje aan meedoen. Toch proberen wij te blijven voetballen hoewel we ons wel een beetje aanpassen. Voor mijn verdere ontwikkeling kan dat spelen in de zaterdag geen kwaad. Ik voel me wel vooruit gaan." Ambitie Alex heeft nog geen moment spijt gehad dat hij voor de zaterdag heeft gekozen. "Dat komt natuurlijk ook omdat ik nog alles speel. Dat is toch een prestatie want je komt heus niet automatisch in het eerste als je van de jeugd afkomt. Je moet het allemaal bewijzen, of je nu van de A 1 komt of welke club ook. Dat maakt niets uit. En als ze tegen mij zeggen: we hebben een betere voor jou positie, je gaat naar het tweede dan zal ik er alles aan doen om mijn plek in dat eerste elftal weer terug te krijgen. Hard terugknokken, dat is mijn aard en ik barst nog van de ambitie. Maar het leeft wel wat minder. Nu is er meer tijd voor de studie." Discipline Alex Kroes is een product van de jeugdopleiding van Ajax. Afkomstig van ADE uit Weesp kwam hij via de "instuif' als E pupil bij Ajax en doorliep alle jeugdelftallen tot en met de Al. Hoe kijkt hij op die periode terug? "Ja, kijk, dat wereldje van Ajax, dat leven, daar leer je een hoop van. Discipline bijvoorbeeld. En je leert veel te brengen. Gedrag, leren geen gekke dingen te doen, iets op te bouwen door te knokken want in feite moet je het allemaal zelf doen. Mensen om je heen, je ouders, kunnen je wel helpen door er helemaal achter te staan en je te helpen te motiveren, vooral als het wat minder gaat, maar het meeste moet je toch zelf doen. Er wordt bij Ajax heel veel van je gevraagd. Elke dag trainen en naar school en alles met een grote discipline. Soms wordt dat wel een beetje overdreven, maar ik begrijp ook wel dat het voor de leiding soms moeilijk is te bepalen wat wel en wat niet mag. Het is heus geen zwakte van iemand als hij de top bij Ajax niet haaltDe kans is zo klein en elk jaar loop je weer de kans weggestuurd te worden. Daar leer je ook van. Er zijn genoeg leuke dingen. Heel veel reisjes. Vorig jaar ben ik in Oman geweest. Daar kom je niet zo gauw. Dus ach, dan heb ik het nog niet zo slecht gedaan."

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 65