Het zaterdaggevoel van Alex Kroes "Ik heb het goed naar m'n zin 'v door Tijn Middendorp rr Ooit is Ajax het zaterdagvoetbal begonnen met de gedachte jeugdspelers die niet in aanmerking konden komen voor een contract of een plaats bij het tweede elftal toch voor de club te behouden. In het zaterdagelftal konden ze terecht. Zo bleef de speler voor de club behouden en kon hij toch op een behoorlijk niveau zijn wedstrijden spelen. Het afgelopen seizoen hebben vier A-junioren voor deze mogelijkheid gekozen. Een van hen is Alex Kroes, 19 jaar, student economie en reeds vanaf z'n tiende jaar bij Ajax. Hij speelde op alle plaatsen in het elftal, zat altijd bij het "Amsterdams" en Nederlands Elftal onder achttien jaar en behoorde zo tot de beste vijfendertig jeugdspelers van Nederland. Zijn voorbeeld was meer Jan Wouters dan Wim Jonk. Bij Ajax eindigde hij in de jeugd op de rechtsbackplaats, wat hem maar matig beviel, mede ook omdat de trainer het niet helemaal in hem zag zitten. Nu komt hij uit in de zaterdag 1. Alex: "Inderdaad, een voetballende student. Zo heb ik het ook eigenlijk altijd bekeken. Ik wilde wel profvoetballer worden maar de kans om in het eerste van Ajax te komen is natuurlijk heel klein. Daarom heb ik nooit m'n school verwaarloosd. In de professionele jeugdopleiding kon ik gelukkig op mijn eigen school in Hilversum blijven. Met een aangepast rooster kon ik altijd blijven trainen. Omdat ik toch wel wat lesuren moest missen heb ik bij Ajax één vak (natuurkunde) gedaan. Voetballen en studeren ging prima. Althans bij mij. Ik leer makkelijk en je moet jezelf enige discipline opleggen. Als je dat doet is het goed te doen" Keuze Toen de stap naar de senioren gemaakt moest worden, zag Alex het al een beetje aankomen dat er voor hem in het tweede elftal geen plaats was. Dus moest hij kiezen: Ajax zaterdag of wat anders. Hoe ging dat? Alex: "Dan ga je al een beetje nadenken van: wat wil je eigenlijk? Wat wil je bereiken? In ieder geval wilde ik mijn studie niet verwaarlozen. Bovendien kwam de gedachte niet bij mij op om voor een paar centen bij een amateurclub te gaan spelen. Dus dacht ik: laat ik het dan maar in de zaterdag proberen. Dan zit je toch bij Ajax waar altijd mensen van andere clubs komen kijken en als ik daar dan goed speel, wie weet wat er dan nog gebeurt. Kijk maar naar Dennis Gerritsen bijvoorbeeld. Toch

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 64