Van de redaktie Foto: Louis van de Vuurst Eindelijk was het dan zover. 20 oktober 1993 werd een uiterst belangrijke dag voor Ajax. Niet alleen sportief omdat in het Olympisch Stadion Besiktas werd verslagen, maar veel meer door de uitspraak van de Raad van State. Die besliste dat definitief mocht worden begonnen met de bouw van het nieuwe stadion in Amsterdam Zuid Oost. Daarmee werd de toekomst van Ajax veilig gesteld en kan onze club zich in de komende jaren opwerken tot een ware Europese topclub. Is Ajax dat dan nog niet? Sportief zeker wel maar in sommige zaken is onze vereniging nog niet "top" genoeg. Zoals bijvoorbeeld in accommodatie en op financieel gebied. Commercieel directeur Arie van Eijden praat daar ondermeer over in dit Ajax Magazine, want uiteraard heeft het nieuwe stadion met zijn enorme mogelijkheden op het sportieve- maar ook commerciële vlak een geweldige invloed op de ontwikkeling rond Ajax. Nodig om in de pas te komen en te blijven met de overige Europese topclubs. Op sportief gebied, de basis van alles, is er geen reden tot klagen al doen we dat meestal wel. Dat zit in het karakter van de familie Ajax. De gezinsleden zijn nooit tevreden. Het kan altijd weer beter. Natuurlijk, maar we moeten niet vergeten dan desnoods maar even blij te zijn met successen en prima resultaten. Zoals de plaats in de kwartfinales van Europa Cup voor Bekerwinnaars, waar Ajax op het internationale vlak andermaal indruk heeft gemaakt met uitslagen als 6-0 tegen Hadjuk Split en 4-0 in Turkije tegen Besiktas. Dat internationale aspect komt in dit Magazine mede naar voren in de interviews met ex-Ajacieden in den vreemde én in een groot interview met één van de opvallendste Ajacieden van de afgelopen maanden: Jari Litmanen. Het seizoen is nog lang, er kan van alles gebeuren, maar het perspectief voor 1994 is rooskleurig. In de hoop dat het nieuwe jaar voor u allen mag brengen wat u er van verwacht en dat Ajax tot volle bloei mag komen wenst de redactie van Ajax Magazine u prettige Kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar. Tijn Middendorp c

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 5