4. Bijzonderheden Het duel leeft vooraf onder de dreiging van afgelasting. Het hemelwater komt met bakken uit de hemel maar het veld houdt zich uitstekend en er kan om half drie normaal worden afgetrapt. Tijdens de wedstrijd klaart het grauwe weer zelfs wat op. Ronald de Boer maakt zijn eerste competitiedoelpunt van het seizoen. Dat is niet de enige reden waarom hij na afloop wordt gehuldigd als de Man of the Match, Ronald speelt een voortreffelijke wedstrijd. Vlak voor het einde van de wedstrijd verlaat Martin Koorn het veld met een, naar later in het ziekenhuis blijkt, een gebroken jukbeen na een botsing met Clarpnrp SppHnrf Commentaar Leo Steegman: "Door het ontbreken van verscheidene spelers hebben we vanmiddag een paar noodoplossingen moeten bedenken. Gezien de omstandigheden hebben wij het nog redelijk gedaan." Jari Litmanen: "Ik voelde mij niet sterk en bij de strafschop vroeg ik aan Danny Blind of hij hem wilde nemen. Maar Danny liet het toch aan mij over, omdat ik topscorer ben. Gelukkig maakte ik de misser meteen weer goed met een doelpunt." In een kletsnatte De Meer pakte Ajax tegen Volendam beide punten. Het duel bracht voor het eerst sinds tijden Dan Petersen weer binnen de lijnen. Na een langdurige blessure viel het Deense raspaardje na rust in voor Frank Rijkaard. Ajax - Volendam In de 44e minuut mist Jari Litmanen bij een 0-0 stand een strafschop, toegekend vanwege het onderuithalen van Mare Overmars. Scheidsrechter Herman van Dijk toont gele kaarten aan de Volendammers Petiet en Steur. Een wat zieke en bovendien aan de heup geblesseerd geraakte Frank Rijkaard maakt in de rust plaats voor Stefan Pettersson. Zondag 7 november 1993 Ajax - Volendam 3-1 (1-0) Ajax-stadion, Amsterdam 19.151 Herman van Dijk Van der Sar; Silooy, Blind, Van den Brom, F. de Boer; Rijkaard (46. Pettersson), Litmanen (62. Petersen), Seedorf; Finidi, R. de Boer, Overmars. Louis van Gaal Xoetebier; Petiet, Binken, Wasiman, Koorn; Den Ouden (75. Schilder), Steur, Smeets, H. Bond (59. Obdam); Vukov, De Freitas, Leo Steegman 45. I - 0 Litmanen, 50. 2 - 0 Pettersson, 71. 3 - 0 R. de Boer, 90. 3 - 1 De Freitas Scheidsrechter: Ajax: Trainer: Volendam: Trainer: Scoreverloop:

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 56