Parkeren in Diemen Koninklijke onderscheiding wedstrijden en ga later naar het knock out systeem om zo naar een finale te gaan. Dan heb in ieder geval de zekerheid van drie wedstrijden inkomsten" Waar blijft dan de nationale competitie? Arie van Eijden: "Een Europese competitie moet natuurlijk naast een nationale competitie-in-een-wat-kleinere-vorm komen. Dat zou een prima alternatief kunnen zijn. Wij zogenaamde topclubs vinden dat we naar een veel kleinere competitie toe moeten. Er is afgesproken dat er gestreefd zal worden naar twee bespeelbare divisies van 18 clubs en dat we er voor zullen waken dat het totaal niet onder de 34 zal komen. Dus twee keer 17 clubs of twee divisies van 16 en 18 teams Wij kiezen voor het laatste. Dat betekent voor ons meer speeldagen en dus meer mogelijkheden voor een Europese competitie. De nationale competitie moet je nooit vergeten. Het is de basis van waaruit je opereert. De internationale competitie moet je gewoon parallel laten lopen. Je speelt nu ook al op zondag- woensdag-zondag." "Misschien moet je overigens aan de andere kant wel nuchter constateren dat Nederland voor 36 BVO's te klein is. En zul je echt naar een kleiner aantal moeten. Misschien zou je wel een ideaal plan kunnen maken van: waar zou betaald voetbal gespeeld kunnen worden en waar niet? En leg daar maar objectieve normen voor neer. Wij, de topclubs, weten heus wel dat wij met z'n drieën geen competitie kunnen spelen. Dus heb je elkaar gewoon nodig. Daarom zeg ik het allemaal heel voorzichtig en met veel vraagtekens. Want het is logisch en begrijpelijk dat de clubs die zich dat gaan aantrekken zeggen: ja maar wacht nu even, wij bestaan ook al honderd jaar, mag ik dan potverdikkeme ook nog even blijven meevoetballen. En daar hebben die mensen ook best een beetje gelijk in. Maar dan zijn het geen rationele motieven meer maar emotionele. Eigenlijk heb je onvoldoende middelen om een verantwoord produkt neer te zetten. En wat zie je dan? Dat ze hun eigen gezicht verliezen. Dat sponsors dan plotseling bestuurszetels gaan toeëigenen. Dat ze zich met het sportieve beleid gaan bemoeien. En dan denk ik dat je op het hellende vlak bezig bent. Bij Ajax is dat uitgesloten. In de praktijk nemen de grote clubs vaak het voortouw naar de andere clubs toe. Maar dat wordt door die anderen vaak vertaald in: ja, dat zeggen jullie alleen maar in jullie eigen belang. Maar het gaat bijna altijd om het algemene belang, om het meeste er voor elkaar uit te halen. Je hebt elkaar nu eenmaal nodig terwijl er toch bij veel clubs een stuk achterdocht heerst. We willen juist die andere clubs helpen en voor de rest moet iedereen z'n eigen broek ophouden en ben je verantwoordelijk voor je eigen exploitatierekening. Helaas is in dat wereldje de homogeniteit soms ver te zoeken en dat vind ik jammer. Nou, collega's, met zegt het wel, maar men doet anders. Dat gevoel heb ik wel eens. Dat eigen overlevingsbelang." Wat is de Ajaxcultuur? Ajax is een professionele organisatie maar gedragen door heel veel vrijwilligers. Zij besteden zoveel tijd aan Ajax. Zijn doordrenkt van het rood-witte gevoel, komen altijd laat thuis, horen vaak opmerkingen zo van: "had je de sleutel van het hek", als het weer eens erg laat geworden is. Maar op zondag, als we met z'n allen in de bestuurskamer in de "scheuthoek" staan, hoor je de dames praten van "WE hebben gewonnen". En dat is Ajax! We hebben onze eigen cultuur. Ajax is een gevoel. Niemand kan onze jeugdopleiding copieeren. Wij hebben altijd prestatief gedacht, gehandeld en natuurlijk gevoetbald en dat zit bij al die mensen al jaren ingebakken, mensen die eerst gevoetbald hebben en op dezelfde manier zijn benaderd zoals zij dat nu u doen naar hun spelers toe. Dat doe je gevoelsmatig en je kan geen gevoelsmatige zaken overnemen. We denken toch alleen maar over de prestatie na. En we zijn nooit tevreden. Het kan altijd weer beter. Dat is een karaktereigenschap die we met z'n allen hebben en dat houdt ons misschien wel scherp. Want als we ons tevreden gaan voelen hebben we een probleem..." Binnekort treft u bij het binnenkomen van Diemen vanaf de Ringweg AIO (afslag Watergraafsmeer) en vanaf de A 1 (afslag Diemen Noord) verwijsborden aan voor het parkeren. Deze borden verwijzen naar een ruime parkeergelegenheid in Diemen nabij de eindhalte van Lijn 9. Na het parkeren kunt u öf de tram nemen öf de betrekkelijk korte afstand naar het Ajax-stadion lopen. U wordt verzocht deze aanbeveling voor parkeren te volgen. In het centrum van Diemen BLIJFT EEN VERSCHERPT TOEZICHT OP FOUTPARKEREN VAN KRACHT! On eerste elftalspeler uit de vijftiger- en begin zestiger jaren, Ger van Mourik, werd in de maand juli j.l. tijdens het afscheid bij zijn werkgever als dank voor 32 jaar lang bewezen diensten onderscheiden met de zilveren eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Ook zijn staat van dienst als voetballer bij Ajax, waar hij vijftien jaar als rechtsback in het eerste elftal speelde waarvan acht jaar als aanvoerder, plus al zijn overige sportieve prestaties als speler en een trainerschap van ruim dertig jaar bij verschillende amateurverenigingen werden in het rapport ruimschoots vermeld. Onze hartelijke felicitaties. André Kraan.

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 48