sponsor en de gesponsorde heel goed op elkaar aansluiten. Het moet niet zo zijn dat het imago van de sportvereniging niet past bij dat van de sponsor. Want dan ga je op een gegeven moment toch uit elkaar. Wij denken inmiddels dat het niveau van onze totale sponsorverhoudingen op een goed peil terechtgekomen is. Goed in de zin van: we horen bij elkaar, we passen bij elkaar." Aanvoelen "Natuurlijk is het beslissen wat niet en wel bij Ajax past een gevoelsmatige zaak. Een aardig voorbeeld uit het verleden is misschien wel het moment dat de KBB- groep jaren geleden liet weten belangstelling te hebben om bij Ajax shirtsponsor te worden. Dat dan met de bedoeling de HEMA op deze wijze meer onder de aandacht van het publiek te brengen. Hoewel de KBB-groep een prima bedrijf is en er aan de HEMA niets mankeert vonden wij toch dat het imago van die naam niet gelijk lag aan het imago van Ajax. Dat die niet bij elkaar aansloten. Ajax is creatief, inventief, innovatief, progressief, is vernieuwend, technisch hoogstaand, nou, dat soort elementen wil je graag terugzien bij je sponsors. Ook op het gebied van aanpak" Waar ben je zo in het algemeen mee bezig? "Ja, kijk, voor outsiders is het nauwelijks te herkennen maar het bedrijf Ajax is zeer heftig. Het is in feite zeven dagen per week aan het werk. En ja, je doet dan niet alleen commercie, je hebt ook te maken met de wedstrijdorganisatie. Hoe ontvang je je gasten? Hoe ga je met die gasten om? Het heeft ook te maken met een stukje communicatie naar je relaties toe. Je staat je klanten goed te woord dus doe je ook aan PR Daarnaast probeer je nieuwe gedachtes te ontwikkelen en ben je nooit alleen met je elf sponsors bezig. Je houd je ook bezig met de vraag: welke produkten gebruiken wij in grote hoeveelheden van een bepaald merk en kunnen wij daar een suppliersponsorship van maken? Kunnen wij het zo regelen dat wij daar geen grote bedragen voor hoeven uit te geven maar een leverancier kunnen krijgen die dan ook weer een stukje exposure daarvoor terug zal ontvangen?. Een goed voorbeeld is Technogym dat een geweldig mooi krachthonk voor ons heeft ingericht en daarvoor uiteraard iets van ons terugkrijgt want ze doen het niet zomaar. Zij willen ook uiteindelijk meer apparatuur verkopen en meer naambekendheid krijgen. En zo hebben we naast de elf sponsors al een redelijk aantal suppliersponsors zoals Huurbox, Derby Star, LCI, Canon, Isostar en de Staatsloterij, die nu nog suppliersponsor is maar per 1 juli 1994 volledig sponsor bij Ajax zal worden. En dan uiteraard van Eijden, vanaf het prille begin intermediair tussen het Ajaxbestuur en de stadiondirektie, konden uiteraard hun geluk niet op. De toekomst van Ajax was voor de komende dertig jaar verzekerd. Wat staat er de komende jaren verder rond dat stadion te gebeuren? Arie van Eijden: "Natuurlijk zal het nieuwe stadion ons de komende jaren zeer nadrukkelijk bezighouden. Het tot uitvoering brengen van de programma's van wensen en eisen zoals wij dat hebben neergelegd zal heel veel inspanningen vergen. We hebben het allemaal op tekening aangegeven maar nu moet ook nog de fysieke invulling komen. De logistiek binnen het gebouw moet goed geregeld zijn. Hoe gaan we de zaken met Stadion Amsterdam NV organiseren? Wie nog de hele opzet van het Ajax Magazine, zowel financieel als organisatorisch. Ik denk dat we een produkt hebben neergezet dat een geweldig medium is geworden en waar onze sponsors zich in kunnen terugvinden. Datzelfde geldt voor het programmablad. Dat wordt al jaren als beste in Nederland aangemerkt. Stadion Woensdag 20 oktober om vijf over tien in de ochtend rinkelde de telefoon op het kantoor van Arie van Eijden. Jan Tilmans, de direkteur van het Stadion Amsterdam, uitte zijn ontlading na de voor Ajax positieve uitspraak van de Raad van State door een langdurig "Jaaaaaaa..." door de telefoon te schreeuwen en vanaf dat moment zat iedereen bij Ajax met kippevel en haren overeind en viel er bij velen een grote spanning weg. Nu ging het dat echt gebeuren en de mensen van het eerste uur zoals Uri Coronel, Arie van Os en ook Arie

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 45