voelen rr We praten verder ondermeer over een Europese competitie ("die komt er absoluut"), de nationale competitie ("misschien is Nederland wel te klein voor 36 BVO's"), de Ajax-sponsors ("daar kunnen er misschien nog twee bij, niet meer"), de Ajax-cultuur ("het is een gevoel en niets anders"), de beleving van veel supporters ("ik ga niet naar een voetbalwedstrijd, ik ga naar Ajax") en het groeiende "wij" gevoel. Loopbaan De sportieve loopbaan van Arie van Eijden was niet bijzonder spectaculair. In de jeugd speelde hij altijd in de hoogste teams, kreeg zelfs een contract maar werd helaas langdurig ziek. Twee longoperaties vergde een jaar herstel. Daarna volgde nog even Ajax, om verkocht te worden aan RCH in Heemstede. Daar speelde hij nog twee jaar betaald voetbal waarna hij besloot naar het Ajax-nest en het amateurvoetbal terug te keren omdat hij de sport niet meer kon combineren met zijn maatschappelijke carrière bij Shell Nederland Verkoopmaatschappij, waar hij zich bezig hield met marketing. In 1976 werd Van Eijden gekozen in de ledenraad waarna hij een jaar later door de toenmalige voorzitter Jaap van Praag werd gevraagd André Kraan in het bestuur op te volgen als commissaris Amateurvoetbal. Daarop volgde een periode tot 1986 als vice-voorzitter, een tijdspanne waarin sport en commercie zich enorm ontwikkelden. "En dat", zegt Arie van Eijden, was voor mij een interessante zaak omdat marketing mij altijd boeide en ook een beetje een hobby van me was geworden. Kwam vooral door mij werk bij Shell, waar ik 19 jaar marketier ben geweest onder de meest uiteenlopende situaties." Op verzoek van het toen zittende bestuur kwam Arie op 1 november 1986 in vaste dienst van Ajax als directeur Algemene Zaken. "Na de bestuurswisseling in 1989 vond er in 1991 een evaluatiegesprek plaats over deze functie. Ik vond dat de positie die ik bekleedde meer een brandweerfunctie was en dat je helemaal niets in de diepte kon doen. Gevoegd bij het feit dat we zo langzamerhand toch vonden dat we niet meer met een vast sportmarketing bureau moesten blijven werken en we die zaken zelf wilden gaan doen met de gedachte "wie verkoopt je boodschap beter dan jezelf', waren beide partijen het er over eens om mijn functie in tweeën te splitsen en te komen tot een financiële en commerciële taak, hoewel ik zelf nog niet precies kon aangeven wat ik zou willen. Dat kwam door die hele moeilijke periode die ik net achter de rug had. Het bestuur liet al vrij snel weten met mij door te willen gaan hetgeen mij in ieder geval het goede gevoel gaf dat het vertrouwen er nog steeds was. Gevoegd bij het feit dat er in die periode werd gewerkt aan de start voor de bouw van een nieuw stadion, met alle daarbij te verwachten ontwikkelingen, vond ik toch iets van "once in a life time" llftttï

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 41