Tomislav Ivic voetbaltr "Ajax gaf mij zelfvertrouwen" Oude liefde door Youri de Vos Tomislav Ivic leidde Ajax in 1976 naar het landskampioenschap. Het was zijn eerste seizoen in Amsterdam en het begin van zijn grote internationale carrière. Maar waar deze globetrotter uit Split later ook neerstreek - of het nu in Brussel was, in Istanboel, Athene, Oporto, Parijs, Madrid, Lissabon of Marseille - diep in zijn hart koestert hij nog steeds één grote liefde: Ajax. Zijn i. She was so pretty". eerste liefde: "She was so "Ik was trainer van Hajduk Split en kampioen van Joegoslavië. In het Europa Cup 1-toernooi troffen we PSV. Voor die wedstrijden kwam Kees Rijvers naar Split om ons te bekijken, hij was in gezelschap van Rinus Michels. Ik weet niet waarom meneer Michels was meegekomen, vermoedelijk om nieuwe spelers te ontdekken. Het kan ook zijn dat hij was getipt door Velibor Vasovic. Ik nodigde hen die avond in Split in elk geval uit voor een diner. Meer niet. After they go home, I go home. Maar terug in Nederland zou Michels tegen meneer Van Praag hebben gezegd dat hij een nieuwe trainer voor Ajax had gezien. Aan het eind van het seizoen kreeg ik een telegram: Will you come to Amsterdam to talk?" Tomislav Ivic praat en praat en in zijn hart brandt onverminderd het vuur van zijn hartstocht. "Ik was nog erg jong. Ik sprak geen Engels, geen Duits, nothing. Ik arriveerde op Schiphol en mister Van Praag bracht mij onmiddellijk naar zijn huis, waar het voltallige bestuur van Ajax aanwezig was. Mister Boering, mister Westrik, mister Timman, mister Van Praag. Ze zaten aan de grote tafel en ze discussieerden over mijn contract. Ik wist niets en ik begreep er geen woord van. Nothing. En toen, ten slotte, aan het eind van de middag kwamen we overeen dat ik voor de duur van twee jaar de nieuwe trainer van Ajax zou worden". "Zesduizend gulden per maand kreeg ik. Maar daarvan moest ik alles betalen, 28 AIAV MAC. A7INF RFCFAARFR 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 28