994 ooier orden i Van de voorzitter Als goed toehoorder van alles wat met Ajax te maken heeft signaleert ook Michael van Praag de soms wat negatieve uitlatingen van Johan Cruijff over de jeugdopleiding van Ajax. Onterecht en niet fatsoenlijk, zo meent hij. Ook maakt hij zich zorgen omtrent het beleid van de scheidsrechterscommissie, begroet hij het tienduizendste lid van de Supportersvereniging Ajax, memoreert het slaan van de eerste paal voor het nieuwe stadion en wenst ons allen een nog mooier 1994! Er bestaan in de voetballerij een aantal ongeschreven wetten, waar bestuurders en trainers zich aan dienen te houden, om goed en dus prettig met elkaar te kunnen werken. Ten eerste bemoeit een bestuurder zich nimmer met de uitvoering van het technisch beleid en dat geldt evenzeer voor de trainer waar het bestuurlijke verantwoording betreft. In de tweede plaats geven bestuursleden en trainers nimmer commentaar op het bestuurlijke en technische beleid van andere clubs. Johan Cruyff zou bijvoorbeeld terecht in woede ontsteken, wanneer een trainer of bestuurslid van een andere club, Ajax bijvoorbeeld, kritische kanttekeningen bij het beleid van de technisch direkteur van Barcelona zou plaatsen, of de taktiek van de met 4-3 verloren wedstrijd tegen Atlético Madrid zou hekelen. Tenslotte is er de allerbelangrijkste omgangsvorm en wel, dat je nimmer via de pers met elkaar communiceert. Kortom: "Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook een ander niet" Het is dan ook jammer, dat Johan geen gelegenheid overslaat om tegenover welke Nederlandse journalist dan ook te verklaren, dat de jeugdopleiding bij Ajax niet deugt. En dat, terwijl hij mijn telefoonnummer heeft. Tegelijkertijd worden zijn woorden door de prestaties van jongens als bijvoorbeeld Kreek, Davids, Reuser, Tuhuteru en Seedorf genadeloos gelogenstraft en daardoor maakt hij zichzelf een beetje ongeloofwaardig. Jammer, maar ik bel hem wel even. 24 AJAX MAGAZINE DECEMBER 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 24