De Finse voortrekker scoort bij Ajax De verpletterende dadendrang van Jari Litmanen door Raymond Bouwman Zo geruisloos als Jari Litmanen het vorige seizoen aan de Ajax- tafel aanschoof, zo verpletterend is zijn optreden in de eerste maanden van dit seizoen. De stapels fanmail wijzen op een enorme populariteit. En dat veel van die post uit Finland komt wekt ook geen verbazing. Hoewel Jari één van de meest geïnterviewde Ajacieden is, doet Ajax Magazine in dit nummer nog een duit in het zakje. Een duit met aan de ene kant de beeltenis van Jari Litmanen en aan de andere kant het wapen van Ajax. In dit jaargetijde is het in Finland ongeveer 25 graden onder nul. Maar het Finse voetbalklimaat is in meerdere opzichten slecht, jari Litmanen wilde dan ook perse weg uit zijn geboorteland. Hij was nu eenmaal voetballer en wist dat hij als prof zijn geld zou gaan verdienen. Litmanen speelde bij verschillende Finse clubs, Reipas Lahti, HIK Helsinki en MyPa, doorliep alle vertegenwoordigende elftallen en gold als hét talent van Finland. Hij liep stage bij Racing Club Genk, Malmö FF, Xamax Neuchatel, Barcelona, PSV en Leeds United, maar tekende uiteindelijk een contract bij Ajax. Vorig seizoen kwam hij aan weinig wedstrijden in het eerste toe. Dit jaar is echter het jaar van zijn grote doorbraak. In de nationale en Europese competities toonde hij met een ijzingwekkende regelmaat zijn kunnen. Waar vorig jaar nog Bergkamp scoorde, is die prettige taak nu bij Litmanen in vertrouwde handen. Alles kan beter Ajax en Litmanen zijn blij met elkaar. De Finse doelpuntenmachine speelt dit seizoen een opvallende rol. Zo opvallend dat er reeds druk gespeculeerd wordt over een voortijdig vertrek van de schaduwspits. AJAX MAGAZINE DFCFMRFR 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 14