het complete Ajax-bestuur (en met name voor Uri Coronel), dat zich bijna vijf jaar lang uiterst intensief heeft bezighouden om alles rond te krijgen. En u weet hoeveel obstakels men onderweg is tegengekomen. Even vlug een stadion bouwen is er niet bij... Vitesse Een club die ook graag in een nieuwe accommodatie zou willen spelen is Vitesse. Vorig jaar leek het veld nergens op maar gelukkig is dat inmiddels verholpen en kon Ajax op een prima grasmat de nog ongeslagen Arnhemmers tegemoet treden. Na een stroeve eerste helft lukte het Jari Litmanen (hij weer) na aangeven van Finidi George 1-0 te maken. Met van kunst en vliegwerk en een knal op de paal bij Edwin van der Sar, maar ook het met goede mogelijkheden voor Clarence Seedorf en Ronald de Boer behield Ajax de krappe voorsprong. Het was natuurlijk een bijzondere wedstrijd voor John van den Brom, nog maar kort geleden "voor het leven" verbonden aan de Arnhemse club maar reeds na drie jaar (van de zestien) door Ajax overgenomen. Uiteraard lag een vergelijking tussen Vitesse en Ajax voor de hand. Zijn conclusie: een dubbeltje wordt nooit een kwartje. Of zoals hij het in het NRC samenvatte: "als je vergelijkt met wat er in De Meer gebeurt, staat Vitesse stil.En als voorbeeld: "We trainen bij Ajax veel op één keer raken. Dat deden we bij Vitesse ook, maar daar zag je het niet terug in de wedstrijd. Bij Ajax loopje de tegenstander soms gewoon te dollen. Dan lijkt het net of je in een circus voetbalt". Op de valreep Zeker in uitwedstrijden heeft Ajax: het zelden of nooit echt eenvoudig. Iedere tegenstander is er extra op belust om voor eigen publiek juist tegen Ajax goed te presteren. Winnen en gelijk spelen wordt beschouwd als een meer dan bijzondere prestatie waarbij alle andere resultaten het niets vallen. Een bekende uitspraak bij clubs in de regio is altijd dat verliezen helemaal niet zo erg is als er maar van Ajax gewonnen wordt. PSV of Feyenoord verslaan is wel leuk maar winnen van Ajax, dat spreekt aan en gaat jaren mee, zo redeneert men. MW is zo'n ploeg waartegen Ajax het altijd moeilijk heeft. Een kolkende De Geusselt zorgt altijd voor een voetbalsfeer waar de thuisploeg tot grote hoogte kan stijgen. Dat Ajax dit keer op de valreep nog naast de gastheren kwam was zeer terecht. Weer was het Jari Litmanen die in de laatste minuut scoorde uit een voorzet van Finidi George. Toch had onze ploeg in de eerste helft al voorsprong kunnen komen maar paal (Finidi) en lat (Overmars) behoedden MW voor een achterstand. Overigens kon keeper Edwin van der Sar ook niet echt stilstaan en moest zelfs kort na rust zwichten voor een knal in de kruising van Roberto Lanckohr. Start amateurs In het eerste weekend van september start gewoonlijk het seizoen voor amateurs en 4S? In de tweede wedstrijd in het Bekerwinnaarstoernooi revancheerde Ajax zich voor het matige voetbal in het heenduel. In het Olympisch Stadion versloeg Ajax Hajduk Split met 6-0. Eén van de absolute uitblinkers aan Ajax-kant was Finidi. Foto: Louis van de Vuurst Ajax in het voorbije seizoen tot tweemaal toe de punten moest inleveren. Ajax stond op scherp en had na tien minuten al op 2-0 moeten staan. Paal, lat en een prima keepende Hans van Breukelen hielden PSV op de been terwijl Edwin van der Sar aan de andere kant tot drie keer toe prima reageerde op inzetten van PSV. Uiteindelijk zorgden Finidi George en Jari Litmanen voor de dik verdiende 2-0 winst zodat de punten weer eens in Amsterdam bleven. Na afloop veel tevreden gezichten en een pers die alle superlatieven nodig had om het spel van Ajax te beschrijven. "Het jeugdelftallen. Voor de zaterdag 1 van Ajax begonnen de eerste wedstrijden in de scoort aan de lopende band en de manier hoogste afdeling van het zaterdagvoetbal. waarop het de bal toucheert, is oogverblindend" en "alleen Ajax kan de grauwheid van de competitie doorbreken", waren enkele koppen boven de verslagen die wij graag memoreren. ABN AMRO en Ajax Naast de winst op PSV had onze club ook succes te melden op commercieel gebied. Hoofdsponsor ABN AMRO besloot het contract met Ajax voor nog eens drie jaar te verlengen tot medio 1997. Het behoeft geen betoog dat er grote tevredenheid is over de verlenging van de verbintenis, die tevens aantoont hoe goed beide partners Kozakken Boys kwam op bezoek en toonde dat Ajax in ieder geval fysiek nog wat :ekort kwam. Een 2-0 nederlaag was het resultaat. De Al jeugd maakte in Arnhem korte metten met Vitesse (8-2). U leest daar veel meer over in de desbetreffende nbrieken. Jr De eerste topper van het seizoen ging tegen PSV in het Olympisch Stadion. De wedstrijd werd natuurlijk in een volle bak gespeeld en live door de NOS uitgezonden. De verwachtingen waren hooggespannen want niemand was vergeten hoe onterecht AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1993 9

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 9