Voortvarende start In de Eredivisie Ajax 2 betaald voetbal Voor het eerst zijn de twaalf beste reserveteams van het vorig seizoen ondergebracht in een Eredivisie van tweede elftallen. Ajax 2 maakt daar uiteraard deel van uit en is het seizoen redelijk voortvarend begonnen. De eerste wedstrijd, een duel in de zogenaamde Beloftencompetitie, moest in Duitsland worden afgewerkt tegen MSV Duisburg. Een fysiek sterker MSV nam direct het initiatief waardoor doelman Peter van der Kwaak enkele malen handelend moest optreden. In een periode dat Ajax meer vat op het Duitse spel begon te krijgen en enkele kansen creëerde, scoorde Duisburg 1-0. In de tweede helft hetzelfde beeld: veel kansen voor Ajax en MSV dat tweemaal scoorde (3-0). Pas tien minuten voor het einde was het dan wel raak voor Ajax, via Michael Offenberg, kort daarna gevolgd door een fraaie lob van Martijn Reuser. Voor de verdiende gelijkmaker was echter te weinig tijd. Het bleef 3-2. Beker De tweede ronde voor de districtsbeker tegen SC Voorland leverde geen problemen op. Reeds na tien minuten scoorde Donny Huysen en daarna tekende Peter van Vossen, die voor Ajax debuteerde, 0-2 aan. In de tweede helft werd het op regelmatige wijze uiteindelijk een 5-1 overwinning door Ignacio Tuhuteru (pen), Donny Huysen en Dave van de Bergh. Competitie Na eerst thuis tegen Sparta teleurstellend 1-1 te hebben gespeeld trad Ajax voor de competitie tegen De Graafschap aan. De gastheren speelden frank en vrij en in de defensie één op één. Ajax kon daardoor niet in zijn spel komen. Een goed en snel aansluitend De Graafschap nam dan ook verdiend de leiding. Ajax probeerde meer pressie te spelen, kreeg diverse kansen, maar de doelman van onze tegenstander had er goed het oog in. Na rust zagen we een feller Ajax met een goed spelende Rob Bij de foto: Ignacio Tuhuteru, de aanvoerder van Ajax 2, in aktie tijdens één van de wedstrijden in de oefenperiode van het eerste elftal. De linkerspits maakte daar een goede indruk. Foto: Louis van de Vuurst Alflen, maar men ontbeerde het benodigde geluk. Pas drie minuten voor tijd kreeg Ajax de gelijkmaker via een benutte strafschop van Ignacio Tuhuteru, nadat Martijn Reuser na een prachtige solo-actie in het zestienmetergebied onreglementair gestuit was. Uiteraard betekende dat nog al wat ongenoegen bij De Graafschap- aanhang, die zag hoe hun favorieten, na een aantrekkelijke wedstrijd, toch de winst moesten laten glippen. Adri Blekkenhorst AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 82