niet werd gescoord, moesten penalty's de beslissing brengen. Na meer dan twintig strafschoppen viel de serie in het voordeel van Ajax uit. In de tweede wedstrijd tegen Aalsmeer (za) kwam vooral het gebrek van de Ajax- voorhoede duidelijk aan het licht. Van de vele kansen, die zich voordeden wist men er slechts één te verzilveren en daardoor kon Aalsmeer tot het laatst hopen op een succesvolle counter. Zover kwam 't niet en door deze 1-0 zege bereikte Ajax de derde ronde. Competitie In competitieverband werd gestart met een thuiswedstrijd tegen Kozakken Boys uit Werkendam. Het duel werd -bij wijze van uitzondering- in het Ajax-stadion gespeeld. Het jonge Ajax probeerde de gasten met goed voetbal terug te dringen, maar moest constateren, dat Kozakken Boys fel counterde en de Ajax spelers geen tijd gaf rustig de vrije man te zoeken. Door een paar onnodige fouten in de defensie was de eerste nederlaag (2-0) een feit. In en tegen Katwijk speelde Ajax geen gelukkige wedstrijd. De gastheren namen een 2-0 voorsprong, maar toen Richard Louwers met een fraaie treffer de achterstand tot 2-1 verkleinde, leek de gelijkmaker nog slechts een kwestie van tijd. Helaas, die gelijkmaker kwam niet en toen Katwijk daarna de voorsprong tot 3-1 verhoogde, was het met de weerstand van Ajax gedaan. De einduitslag werd tenslotte 4-1. Thuis, tegen Rijnsburgse Boys werd opnieuw een nederlaag geleden, ditmaal met 1-0, maar opnieuw was Ajax voetballend echt niet de mindere van zijn opponent. De ervaren tegenstander speelde echter stevig, op de grens van het toelaatbare en trok op die manier geraffineerd de zege naar zich toe. Ondanks deze eerste drie nederlagen is noch de ploeg, noch de trainer en de leider aangeslagen. Ze zijn er van overtuigd, dat binnenkort de punten zeker zullen worden binnengehaald. Het eerste competitiepunt werd tegen ARC in de wacht gesleept. Het was er slechts één, na het 1-1 gelijkspel, maar wanneer het eerste schaap over de dam is... Wim Heisterkamp Ajax 2 Dit team kon in de voorbereiding op het nieuwe seizoen nog niet in de juiste formatie uitkomen. Dit vormde evenwel geen beletsel voor redelijke resultaten. De volgende oefenwedstrijden werden afgewerkt: Ajax - AS '80 2 (zo) 3-2 De Sperwer (Loenen) - Ajax 3-2 TAW - Ajax 4-2 Ajax - SNA 5-1 Faja Lobi - Ajax 1-3 Op 4 september j.l. startte voor onze ploeg de competitie in de reserve Tweede Klasse KNVB, met de thuiswedstrijd tegen ZOB 2. Ajax speelde erg wisselvallig, hetgeen te verklaren valt door de vele nieuwe gezichten, die nog aan elkaar moesten wennen. Onze tegenstander werd uiteindelijk met een 5-3 nederlaag naar de Zuidoost Beemster teruggestuurd. Voor onze doelpunten zorgden Nuno Fereira (2x), Ricardo Broks, Richard Louwers en Ben Lups. In Spakenburg werd tegen de gelijknamige club met 5-2 gewonnen. Na een eerste helft met over en weer veel onbenutte kansen werd gerust met een 2-1 achterstand. Onverwacht kreeg de tweede helft een minder sportief verloop, na het wegsturen van een Spakenburger. In deze hectische fase ontvingen de gastheren nog vijf(!) gele kaarten van de scheidsrechter, die zo de wedstrijd in de hand kon houden. Gelukkig hielden de Ajacieden het hoofd koel en konden zonder prenten het slagveld verlaten. Tussen de bedrijven door vergaten Jerry Borrius (2x), Remco Verbruggen, Derek Mijnals en Lloyd de Meza niet te scoren. De 6-1 uitslag tegen ODIN '59 2 doet niet vermoeden, dat het voor ons allemaal nog aan de magere kant is gebleven. Vele kansen bleven onbenut. Helaas werd in deze wedstrijd Robin Kortlevers dermate verwond, dat hij per ambulance naar het VU-ziekenhuis moest worden gebracht voor behandeling. Hij zal voorlopig voor enkele weken uitgeschakeld zijn, maar volgens de artsen (met dank aan Dr. Scheltinga en zijn staf) zal Robin weer geheel herstellen. Beterschap derhalve Robin! Volgen de doelpunten: Nuno Fereira (2x), Ricardo Broks (2x) en Jerry Borrius en Remco Verbruggen. Rob Been Sr Ajax 3 Na de promotie naar de 3e klas KNVB is dit elftal met verschillende nieuwe jongens begonnen. In de voorbereiding werden diverse wedstrijden gespeeld, die met ruim verschil in ons voordeel werden beslist. De tegenstanders waren wel bijzonder zwak, maar het was voor ons een nuttige oefenperiode. De eerste competitiewedstrijd ging tegen het eveneens gepromoveerde LOOSDRECHT 2. Na een goede eerste helft (2-0) zakten wij wat weg, maar toen bleek dat de gastheren alleen maar konden verdedigen kon Ajax de draad weer opnemen en naar 4-0 uitlopen. Cees Vos (2x), Ringo Spaargaren en Donald de Randamie scoorden. De eerste ontmoeting op eigen veld was tegen DOSC 2 uit Den Dolder. Het werd een slechte wedstrijd waarin veel gepraat en geschopt werd. Ajax nam snel met 2-0 de leiding en bereikte de rust met 3-1, mede omdat de Utrechtenaren een strafschop misten. De tweede helft moeten we maar snel vergeten. Dat Cees Vos tweemaal vanaf elf meter raak mocht schieten is het enige vermeldenswaardige. De Ajax-produktie werd verzorgd door Cees Vos (3x), Michael Janssen en Michel Scorsolini. In Zeist tegen Jonathan 2een ploeg die ook al twee overwinningen had geboekt, speelde Ajax een heel sterk eerste half uur, maar wist dit door veel kansen te missen, slechts in één treffer van Ringo Spaargaren tot uiting te brengen. Jonathan kwam heel sterk terug en het werd een zeer spannende partij en voor Ajax pompen of verzuipen. Het was vooral aan keeper Ron Dijkstra te danken dat het 1-0 bleef. Hij verrichtte een aantal fantastische reddingen en keerde ook nog eens een strafschop. Zes punten uit drie ontmoetingen, laten we zo doorgaan. Frans Grootenboer AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1993 77

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 78