Een moeilijke start Zaterdagamateurs Na de grote successen van het afgelopen seizoen staat iedereen inmiddels weer met beide benen op de grond. Ajax 1 heeft grote moeite om tot winst te komen in de hoogste afdeling van het zaterdagvoetbal en ook het tweede en derde elftal zien de weerstand toenemen. Ajax 1 Dit elftal heeft aan den lijve ondervonden, dat er een wereld van verschil bestaat tussen de Tweede Klasse en de hoogste afdeling van het zaterdagvoetbal. Niet wat het vertoonde spel betreft, want daarin was Ajax beslist niet de mindere van zijn opponenten. De ploeg moet het voorlopig afleggen tegen de fysieke kracht van de tegenstanders en, wat heel belangrijk is, ook gebrek aan ervaring. Nu de wedstrijden afgewerkt worden met een neutraal arbitraal trio, is goed te zien hoe die ploegen met name de grensrechters proberen te bespelen, terwijl onze defensie nog niet zo ver is. In de aanval wordt verder duidelijk een speler gemist, die de aanvallen doeltreffend kan afronden. Daarnaast mag zeker als excuus worden aangevoerd, dat Dennis Bogaard aan de bal namens Ajax Zaterdag 1. Het eftal van trainer Dick de Groot ervoer het grote verschil tussen de Tweede- en de Eerste Klasse. Foto: Louis van de Vuurst een aantal dragende krachten al wekenlang geblesseerd moet toekijken. Voorbereiding en Beker In de voorbereiding waren de resultaten nogal wisselvallig. Bij PSV en Zaandijk werden de toernooien gewonnen, maar bij Lisse konden we echt geen potten breken. Van IJsselmeervogels werd met 2-1 verloren, maar daar stonden twee overwinningen tegenover, op Animo en Sporting Noord, beide met 5-2. In de bekercompetitie troffen we allereerst Rood Wit A en omdat er in die wedstrijd AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 76