van Ajax leverde al na dertig seconden de eerste kans op, die helaas niet werd benut, maar al heel snel was het toch raak. Mike scoorde 1-0 uit een voorzet van Geert en toen Lorenzo, opnieuw na aangeven van Geert, de stand naar 2-0 had getild, had Ajax zijn kruit voorlopig verschoten. Na de rust zagen we een wisselvallig Ajax, dat door concentratieverlies en gemakzucht USMA beter in de wedstrijd liet komen. Toen Paul echter een verdedigingsfout bij USMA resoluut afstrafte, was het met de tegenstand gedaan. Ruben bepaalde de eindstand op 4-0. Ajax was vervolgens een maatje te groot voor TOG C 1. Hoewel Ajax een matige wedstrijd speelde, liep de score snel op. Tot aan de rust bleef de score tot 5-0 beperkt, maar nadien liepen we uit naar 11-0, wat nog maar een karige afspiegeling was van het enorme krachtsverschil. De doelpunten kwamen op naam van Ruben (4x), Erik(4x), Mustafa, Lorenzo en Mike. Wim Stuut en Günther de Haan Dankbetuiging Langs deze weg wil ik alle jongens, ouders, trainers, leiders en alle andere belangstellenden heel hartelijk bedanken voor de zeer grote interesse tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis. Rory Roubos (C2) Junioren D 1 De D 1 junioren openden op 14, 15 en 16 augustus het seizoen 1993-94 met het traditionele toernooi te Bierbeek (België). Dit sterk bezette evenement was ook dit jaar weer perfect georganiseerd. Na alle poulewedstrijden met werkelijk goed voetbal gewonnen te hebben, werd de kruisfinale bereikt tegen Standard Luik. Deze ontmoeting werd door ons helaas verloren, enerzijds door domme pech, maar ook door het missen van eenvoudige kansen. Maar wat is eenvoudig? Na deze teleurstelling werd er aangetreden tegen Lokeren om de 3e en 4e prijs. Het werd een spannende strijd die sportief verliep tegen een goede tegenstander en die door ons met 2-1 werd gewonnen. De uitslagen: Ajax - Bravo 3-0 Ajax-Seraing 1-0 Ajax - R.W.D.M. 1-0 Ajax - Standard Luik 0-1 Ajax - Racing Jet 1-0 Ajax - Lokeren 2-1 Henk van Teunenbroek Junioren D 2 In de selectie van de D 2 dit seizoen een paar nieuwe aanwinsten. Graag wil ik U voorstellen aan doelman Robin Noordam, linkspoot Rafael van der Vaart en (schaduw)spits Kiran Bechan. De rest van de selectie verdedigt al één of meer jaren de Ajax-kleuren. De groep staat onder de bezielende leiding van trainer Jan de Koning. In de voorbereiding op de competitie werd er vriendschappelijk gespeeld tegen Argon (6-0) en tegen Stormvogels (13-1). Daarnaast nam het elftal deel aan het DCG-tournooi, waar na drie klinkende overwinningen de hoofdprijs werd veroverd. Hoogtepunt van de oefenperiode was de voorwedstrijd bij Ajax - PSV in het Olympisch Stadion, opnieuw tegen Argon. Het werd een 7-2 overwinning. Na een wat zenuwachtig begin liet de ploeg het volle stadion een aantal knappe goals zien. De competitie zijn we ook zeer overtuigend begonnen. Tegen DCG werd de eindstand op 12-0 bepaald en uit bij Middenmeer boekten we een 15-0 overwinning. De tegenstand was in beide wedstrijden bedroevend en hopelijk waren deze ontmoetingen geen graadmeter voor de rest van het seizoen. Ed Lefeber Junioren E 1 Het seizoen 1993-1994 is voor de E 1 begonnen met een vriendschappelijke wedstrijd tegen Stormvogels D2. Na een wat onwennig begin kwam er in de tweede helft meer 'lijn' in, met als resultaat een 14-1 overwinning. Een week voor de start van de competitie werd nog deelgenomen aan het toernooi van DCG. De eerste wedstrijd werd gespeeld tegen Zeeburgia D 2, die achteraf de zwaarste tegenstander bleek te zijn. Na een moeilijke eerste helft (1-0 achter), werd Zeeburgia in de tweede helft door onze jongens via twee prachtige doelpunten verslagen (2-1 derhalve). De twee volgende wedstrijden tegen Lisse D2 en DCG D2 werden door een steeds beter spelend Ajax respectievelijk gewonnen met 6-0 en 9-0. De eerste plaats in het toernooi was daarmee voor ons. Proficiat De start van de competitie vond plaats tegen Athletico Dl. Het elftal speelde een goede wedstrijd tegen deze sterke tegenstander. Door goed combineren bleven wij veel in balbezit en liepen de "grote jongens" meer achter ons aan, dan andersom. Het scoreverloop was zeer regelmatig waarbij wij steeds een doelpunt voor bleven. De uitslag werd uiteindelijk 6-5 voor Ajax, waarbij vermeld dient te worden, dat de gehele produktie van de tegenpartij door één en dezelfde speler werd verzorgd. Een leuke wedstrijd en verdiend gewonnen. De wedstrijd daarna, tegen AFC D 2, was van een geheel ander kaliber. Een vooral in de tweede helft oppermachtig Ajax won met 8-0 van een heel zwakke tegenstander. H.van Teunenbroek (leider) P. Ladru (trainer) Junioren E 2 Tijdens de voorbereiding werden er door dit team enkele wedstrijden gespeeld, die vrij moeizaam verliepen, daar er ook dit jaar weer een geheel nieuw team staat. Desondanks werden deze wedstrijden toch winnend afgesloten. Er werd deelgenomen aan het toernooi van DCG, waar een tweede plaats werd behaald. Naarmate de seizoenstart naderde ging het steeds beter, al bleken sommige spelers nog wat moeite met hun veldpositie te hebben. Maar ook hier zit er progressie. Inmiddels zijn de eerste twee competitiewedstrijden gespeeld en heeft het team met aantrekkelijk voetbal een bevredigend resultaat neergezet. Met tweemaal een 5-0 overwinning op respectievelijk Voorland en DCG, werden de eerste vier punten binnengehaald. Edwin Kortlevers AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 74