"gehavende" ploeg worden aangetreden, de 4-1 nederlaag was een goede afspiegeling van het krachtsverschil. Tegen Emmert werd revanche genomen. Een vrije trap van Dennis de Haan werd prima ingekopt door Guillermo Edwards. Ajax bleef aanvallen en werd daarvoor beloond met een tweede doelpunt door Jerry ten Haagen. Guillermo Edwards kon vervolgens zijn tweede goal noteren na voorbereidend werk van Danny Murphy die wel zeer onfortuinlijk speelde. Uitslag: 3-1. Tegen Veendam werd op een moeilijk bespeelbaar veld een regelmatige 3-1 overwinning behaald door goals van Jerry ten Haagen (na een schitterende aanval) en tweemaal Guillermo Edward. Teun Bogaard Junioren B 1 Ter voorbereiding op het seizoen speelde de B 1 een aantal toernooien. Op het Fortitudo-toernooi waren alle Nederlandse topploegen aanwezig. Ajax speelde daar zeer goed en stak met kop en schouders boven de anderen uit. We werden dan ook terecht winnaar. De uitslagen waren: Ajax-Sparta 1-0 Ajax-N.E.C. 1-0 Ajax-Elinkwijk 5-0 halvefin. Ajax-Twente 0-0 (Ajaxw.n.s.) finale Ajax-Sparta 3-0 Het toernooi van Cambuur verliep voor ons voetballend wat minder dan bij het vorige toernooi, maar ook daar speelden we in de finale. Tegen Twente werd echter volkomen onnodig verloren door het missen van vele kansen. Aan één uitval hadden de mensen uit Enschede voldoende voor de overwinning. De uitslagen waren hier Ajax - Groningen 6-1 Ajax - Graafschap 3-0 Ajax - Cambuur 4-2 Ajax - Utrecht 1-0 Ajax - Twente 0-1 In de eerste competitiewedstrijd tegen FC Utrecht werd niet best gespeeld. We kwamen met 1-0 achter, maar via twee prachtige goals kwamen we voor rust toch op een 2-1 voorsprong. Na de hervatting hadden we minstens drie goals moeten maken. Dat gebeurde niet waardoor ons zelf de oren werden gewassen. De Utrechtenaren liepen weer uit naar 3-2 en we hadden nog de grootste moeite om gelijk te komen (3-3). Geheel onnodig liepen we zo tegen ons eerste verliespunt aan. Dat had niet mogen gebeuren. Onze doelpunten werden gemaakt door Alain Campfens, Milan Berck Beelenkamp en Rody Turpijn. Ook in de eerste helft van de ontmoeting tegen DWS werd er niet goed gevoetbald. Onze tegenstander speelde agressief en daar hadden wij duidelijk moeite mee. We namen wel een 2-0 voorsprong, maar DWS maakte kort voor rust 2-1. Na de thee ging het allemaal veel beter. De bal ging snel rond waardoor DWS er niet meer aan te pas kwam. We liepen snel uit naar een 7-1 eindstand. De schutters waren deze keer: Alain Campfens (3x), Jimmy Guy, Orfeo Nok, Milan Berck Beelenkamp en Wim Nijssen. Als we zo de rest van het seizoen ook blijven spelen, gaat deze B 1 weer hoge ogen gooien voor het kampioenschap. Vooral de nieuwe jongens passen zich goed aan bij het Ajax-cultuur. Rolf Grootenboer Junioren B 2 Het seizoen 1993-1994 is voor de B 2 met wisselende resultaten in de voorbereiding begonnen. Er werden drie oefenwedstrijden gespeeld, waarvan er twee werden verloren (o.a. van onze B 1) en éénmaal werd gewonnen EDO BI). Als afsluiting deden we mee aan het toernooi van Zandvoortmeeuwen dat we, evenals vorig jaar, met grote overmacht wonnen. Op de eerste zaterdag van september startte de competitie met een thuis wedstrijd tegen DVC'2 uit Didam, die vrij eenvoudig met 7-0 werd gewonnen. Ook AWC uit Wijchen bij Nijmegen werd -met 5-0- geklopt, voor 1500 toeschouwers! Door onze indeling bij de afdeling Nijmegen moeten we met de B 2 ver reizen naar ons vaak onbekende tegenstanders. Het is te hopen, dat we meer tegenstand zullen ondervinden dan bij de eerste twee ontmoetingen. Uit die wedstrijden bleek, dat wij voetbakechnisch een zeer goede selectie hebben en dat de onderlinge concurrentie groot is. Cor van Eyden Junioren C 1 De openingswedstrijd voor de competitie, tegen de B2 van AS '80 was van goede kwaliteit. Er werd prima direct gespeeld, hetgeen resulteerde in een ruststand van 6-0. De goals kwamen op naam van Stuut (3x), Heesemans, Lameij, Tjon en Fa. De tweede helft was een kopie van de eerste, want ook nu kwam de tegenstander er niet aan te pas. Hoe constant de wedstrijd was, bleek wel uit het feit, dat ook nu weer zes keer werd gescoord. Deze kwamen voor rekening van Stuut (weer 3x), Heesemans (2x) en Van de Meyde. De wedstrijd tegen Rood Wit BI was een goed voorbeeld, waarom wij hoger zijn ingedeeld. Tegen deze B junioren was er strijd van het begin tot het einde en naarmate de wedstrijd vorderde werd de ontmoeting ook wat grimmiger. Mede namens de trainer moet ik hier de gehele ploeg complimenteren voor de inzet en de manier van voetballen tegen deze tegenstander. Ajax won tenslotte met 6-4 en de treffers kwamen van de voet van Lameij (2x), Van de Meyde (2x), Heesemans, Tjon en Fa. Jan van Eijden Junioren C 2 De voorbereiding op het nieuwe seizoen is door de vele blessures een beetje rommelig verlopen. Dat leidde in de vriend schappelijke wedstrijden tegen DWS en Argon tot korfbaluitslagen. Beide malen 5-5. Op het tournooi van Argon werd vervolgens een verdienstelijke tweede plaats behaald, vooral ook als men in ogenschouw neemt, dat door vele blessures onze doelman Karlo in de finale een halve wedstrijd in de spits heeft moeten voetballen. De uitslagen van dit toernooi waren: Aj ax - Elinkwijk 0-2 Ajax-A.R.C. 3-2 Ajax-'D.W.V. 3-2 1/2 finale: Ajax-AS'80 2-0 finale Aj ax - Argon 2-3 Voor de competitie was USMA onze eerste tegenstander, dat net als Ajax met eerste jaars C junioren speelde. Een sterke start AJAX MAC, A 71 N F NOVEMRFR 1993 71

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 72